Таг:, , , ,

Како да бидете продуктивни од дома? Организирајте го вашето време со помош на овие совети!

Како да организираш работен ден дома? Не е лесно да останеш фокусиран, но да имаш распоред на...

Фотографии кои ќе ве насмеат: Како го поминуваат времето во карантин луѓето ширум светот?

Овој фотограф со помош на дрон ги фотографирал луѓето кои се во карантин во своите домови на...

Еден поинаков априлилили: Идеи за маски во домашни услови за вашите деца!

Иако овој први април е сосема поинаков од сите претходни и не можеме да си дозволиме масовни...

#CoronaArt: Пандемијата како инспирација за уметниците

Уметниците ширум светот се соединија да дадат поддршка со меѓусебно споделување на своите...

Преслатки близначиња во креативна фотосесија која ќе ви го стопи срцето

Иако имаат само осум месеци Leia and Lauren веќе ги украдоа срцата на илјадници на инстаграм....

Направи сам: Украсни шолји со лак за нокти

Овие уникатни шолји со мермерни шари можете да ги направите и самите – потребно ви е само...

Охриѓанец на креативен начин ја запроси својата девојка на Водици! (ВИДЕО)

Марјан Лаброски од Охрид одлучи на денешниот голем христијански празник да ја запроси...

Креативни идеи за божиќни декорации во болниците кои особено им значат на пациентите

Персоналот во оваа болница е составен од тим на креативни луѓе. Тие прават сѐ за да ја...

5 причини поради кои луѓето кои поминуваат време сами се попаметни и посилни

Луѓето кои поминуваат време сами не се чувствуваат осамено и тажно. Во суштина, постојат 5...

Еве како да ја поттикнете својата креативност

Понекогаш креативноста едноставно доаѓа, но понекогаш се чувствуваме уморно и безидејно, и...

#ИнстаСреќа Креативни портрети кои раскажуваат приказни @creative_portraits

Портретите се фотографии кои раскажуваат приказни. Понекогаш е доволен само поглед за да се...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Најубавите фотографии со #фотонаденот

Да се создаде убава фотографија потребно е чувство за естетика, интересна тема и секако...

16-годишен прилепчанец измисли уникатен медицински шприц кој го заштитува медицинскиот персонал

Иако има само 16 години и е ученик во прилепската гимназија „Мирче Ацев“, Сашо Јандрески...

Прекрасни фотографии кои ја доловуваат убавината на полната месечина

Уживајте во прекрасната убавина на полната месечина искористена за создавање прекрасни...

20 совршени тетоважи за љубителите на патувањето! (ФОТО)

Луѓето кои патуваат често собираат печати во пасошот, магнети за на фрижидер и фотографии од...

Бидете дел од работилниците на Креативна Македонија под мотото „Создади наследство, научи занает“

Сите креативни луѓе кои сакаат да научат занает, сега имаат можност да го покажат и усовршат...

Мал град во Исланд најде одличен начин да го спречи брзото возење!

Во малиот рибарски град Исафјердир во Исланд, неодамна се спроведе брилијантен план за...

Креативна Македонија ве поканува на „Esnaf Street Market Bazaar“ на 4, 5 и 6 јули

Креативна Македонија реши да ви предизвика лавина од чувства понудувајќи ви еден спој на...

#ИнстаСреќа 10 креативни профили на Инстаграм кои вреди да ги заследите!

Инстаграм е социјалната мрежа која е полна со интересни фотографии, креативни идеи и знаење....

Маички со неверојатен дизајн кој ќе ве воодушеви и насмее! (ФОТО)

Сите ги обожуваме маичките и тие се дел од нашиот секојдневен избор за облека. Ова парче...