Таг:, , , , , ,

Ќе ви биде потребна минута да ја прочитате оваа приказна, а ќе ви го промени животот

Двајца луѓе, со тешка болест делеле болничка соба. Првиот човек морал да седи на креветот...

Дали дебелите мажи се подобри во кревет?

Турски научници велат дека мажите со поголем стомак се подобри љубовници од оние слабите....

Совети како да уживате во летниот сон и покрај високите температури

Топлото лето претставува проблем за многумина. Летните денови носат потешкотии во...

Дали знаевте дека овие овошја се одличен афродизијак?

Многу витамини кои ги содржи овошјето делуваат на либидото и го подобруваат сексот. Секако...

Нека секое „добро утро“ биде среќно утро!

Чувството на среќа потекнува од позитивниот став – тоа сите добро го знаат. Позитивниот...

Овие три работи откриваат каков е мажот во кревет!

Начинот на кој говори, јаде или ве допира, се методи преку кои може да се дознае дали мажот...

Студент успеа да го претвори стариот автобус во луксузен дом

Студентот на архитектура, реши да претвори  стар автобус во удобен и модерен дом. Тој бил...

Од што најмногу се плашат луѓето во долгите врски?

Во долгите врски луѓето се плашат од многу работи. Ова се неколку најчести стравови кои се...

Овие 5 работи ја убиваат страста во креветот

Ако живеете заедно со вашиот партнер тогаш спалната соба треба да ви биде најинтимната соба...

Жените го обожуваат ова за време на сексот

Мажите честопати се во дилема, бидејќи не знаат што најмногу ѝ годи на нивната партнерка, а...

Пет работи кои никогаш не треба да ги правите наутро

Како го започнувате утрото, таков ќе ви биде и целиот ден. Ако утрото го почнете без енергија,...

5 нешта кои ги прават мажите кои се добри во кревет

Без разлика дали е добар дечко или опасен, за сите важи ова. Доколку ги препознаете овие пет...

Трите сексуални фантазии на секоја жена

Тоа дека жените не ги споделуваат своите сексуални фантазии со партнерите го потврдила и...

Дознајте кои хороскопски знаци најлесно ќе ги одвлечете во кревет

Луѓето родени во овие два знака обожаваат да експериментираат во креветот и не ги бројат...

Ако сакате да бидете добри љубовници избегнувајте ја оваа храна

Погледнете што не треба да јадете со својот партнер пред легнување. Нашите навики во...

Работи кои секоја жена треба да ги направи после сексот

Има неколку едноставни работи што секоја жена треба да ги направи по сексот, па таа нема да...

Како изгледа жена која е долго без секс?

Можеби сте мислеле дека само Балканците ја користат глупавата фраза дека „на нервозните...

Стручњаците откриваат: Што ја прави жената добра во кревет?

Каква жена сакаат мажите во креветот? Самоуверена, подготвена на авантура и онаа која знае...

Сексолозите советуваат: Ова се магичните зборови кои гарантираат совршено уживање

Зборовите и сексот одат заедно, но само кога зборовите се внимателно избрани. Сексолозите...

Три хороскопски знаци кои ќе имаат многу секс периодов

Астрологијата помага да дознаваме повеќе и за себе си и за оние кои ни значат. Сепак,...