Таг:, , , , , , , , ,

Што се случува со Мадона? Настапот на Евровизија за кој доби огромна сума остро критикуван од јавноста!

Мадона ги разочара обожавателите со гостувањето на финалната вечер на Евросонг, кој се...

Софи Тарнер (Санса Старк) од „Игра на тронови“ (Game of thrones) ја раскажа битката со депресијата

Санса Старк, односно Софи Тарнер, актерката од серијата „Игри на тронови“ („Game of Thrones“)...

3 хороскопски знаци кои никогаш не се задоволни

Следните 3 хороскопски знаци никогаш не се задоволни. Тие се родени критичари, а нивната...

Целата си лажна, убиј се: Поради овие слики и се закануваат на блогерката, а еве каква слика за себе всушност сакала да испрати!

Скарлет Лондон (24) објавила на Инстаграм фотографија, која всушност била платен оглас, на...

3 начини како да го натерате своето момче да направи сè што сакате, а притоа да останете фини и слатки

Пред да решите да дигнете раце од својата врска, обидете се да го вразумите партнерот со...

Да ви заштедиме време: Ова се најдосадните филмови на сите времиња!

Во составувањето на оваа листа подеднакво учествувале и публиката и критиката, одредувајќи...

Викторија Бекам остро осудена поради изборот на преслаби манекенки

Дизајнерката ги разбесни своите фанови кои велат дека нејзината седумгодишна ќерка е...

Македонија со победничка стратегија на Евровизија: Нема да верувате кој ќе ја тренира Јана за големата сцена!

По премиерата, песната  „Dance alone“ со која Јана Бурческа во месец мај ќе ја претстави...

Вработена мајка одговара на критика: Ова се причините поради кои не сум домаќинка!

Водителка на работа и мајка на четригодишното девојче Фејт, Сузан Кеогх, одговорила на...

Совети за зголемување на самодовербата на работното место

Велат дека самодовербата е 90% од успехот. Дали е точно не можеме со сигурност да тврдиме, но...