Таг:, , , , , ,

Седум години успешна приказна во Дневниот центар за дарување крв

Седум години успешна приказна во нашиот и ваш Дневен центар за дарување крв. Реализирани 14 665...

Златна крвна група која ја имаат само 43 луѓе на светот!

Постојат четири основни типови на крвни групи – А, Б, АБ и 0, а нивната зачестеност најмногу...

Прочитајте зошто краставиците треба да бидат вашиот омилен зеленчук

Само една краставица на ден може да ве направи поздрави и посилни.. Краставиците се зеленчук...

Кајсиите се ваш сојузник во зачувување на здравјето

Сезоната на кајсии е во полн ек. А, тие освен што се извонредно вкусни, имаат многу позитивни...

Направете сок кој ќе го победи заморот во вас! (РЕЦЕПТ)

Намалениот внес на витамини и физичката неактивност се само две причини за замор, а заморот...

АПЕЛ: Потребна е крв од сите крвни групи во Градска Болница 8-Ми Септември!

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ВТОРНИК (11 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА)

Овен  Во текот на денешниот ден ќе размислувате за некои планови и одлуки кои ќе сакате да ги...

Се сомневате дека сте бремени? Ова се знаците кои укажуваат на тоа!

Пред да го направите тестот и да бидете сигурни, овие симптоми може да укажуваат на...

Како да знаете дека на вашето тело му недостасува железо?

Недостатокот на железо во крвта го предизвикува намалувањето на крвните зрнца, а личноста...

Крводарителската акција во Музеј на град Скопје по повод годишнината од а

Црвен крст на град Скопје со поддршка на ООЦК Кисела Вода, традиционално, на 26 Јули ќе...

Сите девојки треба да знаат: 5 вистини за тестот за бременост

Кога се сомневаат дека се бремени, повеќето жени најпрво купуваат тест за одредување на...

Зошто принцот Хари се венчаваше во униформа на руски цар?

За свадбата на принцот Хари и актерката Mеган Маркл сѐ уште зборува целиот свет. Но, ако...

Намирница која на белите влакна им ја враќа бојата – толку моќна што го уништува и ракот

Белите влакна се краен показател на стареењето, а околу половина од 50-годишниците имаат баре...

Причината поради која што исечоците со хартија се толку болни

За жал, секој од нас има искусено неописливо голема болка откако најнеочекувано ќе се...

Ако имате 0 крвна група, овој текст мора да го прочитате

Луѓето со крвна група 0 се посебни бидејќи можат да даваат крв на сите останати групи, но...

Течност што живот значи: Како изгледа крвта под микроскоп зголемена 1.000 пати? (видео)

Крвта е нешто што навистина ретко сакаме да го видиме, затоа што поради нашата популарна...

Зошто е добро да се биде крводарител?

Сигурно сте слушнале и добри, но и лоши работи од дарувањето крв. Само дел од приказните се...

Еве како да препознаете срцев удар еден месец пред да се случи

Една од главните причини за смрт во светот е срцевиот удар. Стресот, нездравата исхрана и...

Мамо, што е тоа војна?

Мамо, што е тоа војна? -Ништо сине, далеку е тоа од нас. Бев многу малечка кога прв пат го...

Што си правите секојпат кога ќе ги прекрстите нозете?

Некои од нас штом седнат, веднаш ги прекрстуваат нозете, а најчесто тоа е автоматска...