Таг:, , , , ,

Улично куче кое прекинало уметнички перформанс за да му помогне на „повредениот“ актер! – ВИДЕО

Додека луѓето го гледале овој уличен перформанс, едно куче го живеело. Во текот на театарски...

Светски компании кои даваат платено отсуство ако земете ново кученце

Да се чува домашно милениче е навистина тешка работа. Тие, исто како и децата бараат многу...

Емотивна средба помеѓу сопственици и украдено куче (ВИДЕО)

Една девојка и нејзиниот дечко заминале на патување низ Европа и Азија. Во Грција пронашле...

Погледнете го ова преслатко кутре како заспива на бебето (ВИДЕО)

Има ли нешто послатко од бебиња? Како што може да видиме од описот на видеото, и детето и...

#СреќаНаДенот: Најслатките мали кученца кои ќе ве стопат!

Ретко има човек кој не сака кучиња, но зарем има некој кој не сака мали кученца? Не е можно да...

Ова кученце обожава да спие како неговата играчка

Кученцето Мару обожава да спие. Тој може да заспие во кое било време и на кое било место. Но,...

ВИДЕО: Заплакал од среќа кога го гушнал кученцето

Деби Рошел од Мисури на својот профил на Facebook објавила видео кое ги разнежни срцата на...