Таг:, , , ,

Погледнете го ова вирално видео од слатки кучиња кое ќе ви го стопли срцето

Вчера на Facebook и TikTok стана вирално видео од две кучиња, Watson и Kiko. Наводно, Watson го изел...

Факти за кучињата кои ќе ве изненадат

Има еден факт за кучињата кој никогаш нема да ве изненади – тоа е дека тие се најдобриот...

Кучињата и мачките не можат да го пренесат корона вирусот

Вашите домашни миленици се безбедни Кучињата и мачките не можат да го пренесат корона...

Фотографиите од кученцата кои спијат во дневниот центар е најслаткото нешто што ќе го видите денес

Овој дневен центар се наоѓа во Јужна Кореа и се грижи за кучиња постари од 12 недели кога...

ПРЕДНОВОГОДИШНО: Студенти од „Стив Наумов“ направија топли куќарки за кучињата

Кучињата кои се дел од студентскиот дом „Стив Наумов“ си добија топол дом. Деновите со...

Каков е оној човек кој шутира и повредува животни? Психолозите имаат објаснување!

Во желба да се откријат мотивите на злоставувачите, како и нивните размислувања и чувства,...

#ИнстаСреќа: Кико е кучето кое има рак, а неговиот брат не се одвојува од него

Кико е куче кое има рак, па поради тооа бил и на операција на која морале да му ја ампутираат...

Отворил училиште за кучиња и секое утро има училишен автобус полн со „ученици“

Арат својата идеја ја добил одненадеж. Гледајќи го својот автомобил одлучил да го претвори...

МНОГУ САКААТ СЛАТКИ: Еве како овие кучиња УЖИВААТ во своите омилени слатки! (ВИДЕО)

Премногу слатко.. Овие кучиња уживаат во своите омилени слатки и изгледаат нереално.  ...

Кога вашето куче ќе ја навали главата, значи дека внимателно ве слуша?

Стручњаците тврдат дека кога вашиот миленик ќе ја навали главата настрана, внимателно го...

Неколку интересни факти за кучињата

Кучињата се нашите омилени миленичиња и затоа подготвивме неколку факти кои ќе ве...

Уметник користи стари гуми и ги претвора во креветчиња за миленици!

Постојат ситуации и гестови кои се случуваат секојдневно и едноставно ни го топат срцето,...

Истражувањата покажуваат дека кучињата можат да „намирисаат“ лоши луѓе

Интернетот е преполн со анегдоти за луѓе чии кучиња знаеле дека некој е лош човек уште пред...

12-годишно момче создава модерни лептир машни за кучиња и мачки, за да им помогне да најдат дом!

Сите сме запознаени со предизвиците со кои се соочуваат засолништата за животни кога треба...

Автобуска станица претворена во топол дом за бездомни кучиња!

Вработените во автобуската станица им обезбедија дом на кучињата, познати како Зоино,...

Официјално Холандија е првата земја без кучиња скитници!

Можете ли да замислите колку би бил поубав светот без кучињата скитници? Холандија сериозно...

Лицата со попреченост отсега ќе може да влезат во Археолошки музеј со придружба на куче

Минатата недела ЈСП „Скопје“ соопшти дека лицата со посебни потреби ќе можат да се возат во...

Во брадата се наоѓаат повеќе бактерии отколку на влакната на кучињата?

Доколку ви се допаѓаат мажи со брада, можеби после ова ќе го промените мислењето. Научниците...

Слатки миленичиња и уште послатки сопственици (ГАЛЕРИЈА)

Дали знаете дека гледањето на фотографии на кои има животни може да ја зголеми вашата...

Кое домашно милениче повеќе го сака сопственикот? Мачката или кучето?

Науката докажала кој нѐ сака повеќе! Постои вечна полемика помеѓу луѓето кои чуваат мачки и...