Таг:, , , , , , , ,

Мексиканска баба стана светска инфлуенсерка со своите извонредни рецепти

Оваа супер баба од Мексико веќе има над 2 милиони следачи на својот Youtube канал на кој...

Лушпите од јајца се корисни за три нешта – Зошто нема потреба да ги фрлате

Лушпите од јајца во голема мера се составени од калциум. Абразивни се и полни со минерали и...

Совети за дезинфицирање на садовите – Што е потребно да знаете?

Додека ги перете вашите садови со топла вода и детергент, сигурно мислите дека се совршено...

Дали чајот може да се расипе?

Многумина од нас имаат дилема во врска со тоа дали чајот може вистински да се расипе Иако на...

Чоколадни пралини со лешници и портокали: Неодолив десерт кој се топи во устата!

Овој рецепт е лесен за подготовка дури и ако сте почетник во кујната Состојки: лешници 4...

Консумирајте една лажица мед на ден и ќе се изненадите од промените

И малите количини мед можат значително да ја подобрат состојбата на вашиот организам Со...

Моќта на ѓумбирот: Зачин во кујната и еликсир на здравјето!

Ѓумбирот е познат зачин во многу кујни ширум светот. Освен што му дава посебен вкус на...

Техниката на познатиот кувар Гордон Ремзи за сецкање кромид! (ВИДЕО)

Познатиот кувар, Гордон Ремзи, ја откри својата техника за сецкање на кромид.. Кромидот е...

Пиете кафе или чај на работа? Еве зошто треба да престанете со тоа!

Ако имате своја шолја вво канцеларијата или ја користите онаа од кујната на канцеларијата,...

Колач од кајсии кој ќе ги задоволи и најпребирливите! (РЕЦЕПТ)

Пазарите во овој период изобилуваат со кајсии. Тие се вкусни и здрави. А, со нив може да се...

Сѐ за вашата кујна: Промоции и големи намалувања на апаратите за домаќинство само во Сколекс!

Домот е нашето омилено место, храмот на секое семејство и секој од нас се труди да го...

Осветлете ја кујната со помош на ЛЕД ленти (ВИДЕО)

Ако работната површина во кујната ви е во мрак, а светлото кое го имате не е доволно, тој...

Хаос во домот – хаос во главата! Што открива вашиот неред за вас?

Има луѓе кои често го чистат својот дом и немаат голем проблем на таа тема, но има и такви за...

Студент успеа да го претвори стариот автобус во луксузен дом

Студентот на архитектура, реши да претвори  стар автобус во удобен и модерен дом. Тој бил...

Фенг Шуи за среќа и пари – Ова секој треба да го направи во текот на зимата!

Фенг Шуи стручњаците откриваат како треба да го уредите својот дом во текот на зимата за...

Едноставно и ефикасно! Трикови за блескава кујна

Што е вашата прва асоцијација на кујна? Храна? Тоа сепак, не е само местото каде што ја...

Цел живот погрешно го употребуваме рендето: Кога ќе го видите овој трик, сигурно ќе го применувате

Еден корисник на Твитер нашол совршен начин да не прави неред во кујната додека го ренда...

Не го ризикувајте вашето здравје! 5 највалкани предмети кои ги допираме секојдневно

Сите се плашат од болестите кои се пренесуваат преку фекалиите, но даските на ВЦ шолјите...

5 места во кујната кои имаат повеќе бактерии од тоалетот

Бактериолошките тестови откриле кои се петте највалкани места во кујните. За да го спречите...

Апарати за домаќинство трансформирани со колоритни дезени од Долче и Габана

Во соработка со Dolce & Gabbana апаратите на Smeg добиваат ново лице. Зарем не ни здодеаа на сите...