Таг:, , , , , , , , , , ,

Фотографии од најубавите влезови во Лондон кои изгледаат како од бајка!

Бела Фоксвел фотографира дел од убавините на Лондон низ кои луѓето само поминуваат –...

Само за храбрите луѓе: Се издава проколната куќа со 13 тематски дизајнирани соби

Ако сте храбри и сакате да доживеете несто поинакво, тогаш куќата оддалечена осум километри...

Овде живеел познатиот гангстер: Погледнете како изгледа куќата на Ал Капоне

Куќата во која живеел еден од најпознатите гангстери, Ал Капоне е вилата позната како 93 Palm,...

Поучна приказна: Колку ги цениме нашите родители?

Додека растеме, често ги нервираме нашите родители и тоа е природен процес за сите нас. Кога...

ПОГЛЕДНЕТЕ ВО КУЌАТА НА LADY GAGА ВРЕДНА ПОВЕЌЕ ОД 22 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Како изгледа рустикалната куќа во која што живее познатата пејачка? Добро познатата пејачка...

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП (ОКТОМВРИ, 2018)

Овен Кариера и пари: Марс, заедно со Јупитер и Уран, ќе формираат тројство во огнените знаци,...

Aко досега не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите- еве зошто

Aко досега не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите- барем така велат старите...

На што да внимавате ако имате секс во туѓа куќа

Сексот во викендичка е супер. Надвор сте од стресот и секојдневните случувања. Не мислите на...

2 најважни прашања кои ќе ви ја подобрат врската

Емотивните врски се како градење куќа. Почнувате од темелите, но до таванот не се стигнува...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (27 АВГУСТ – 02 СЕПТЕМВРИ )

Овен Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од страна на некоја...

Природно и ефикасно: Најевтини трикови кои ќе ги истераат мравките од вашиот дом

Не го прскајте повеќе вашиот дом со отрови, обидете се да се ослободите од мравките на...

Прекрасна медитеранска куќа која наликува на цвет

Минималистичка, едноставна, природна, со прекрасен поглед на Медитеранот, оваа куќа...

ОТКРИЕНО: Ова е свадбениот подарок на кралицата Елизабета II за Хари и Меган

Иако славниот кралски пар треба да се откаже од повеќето свои свадбени подароци кои чинат...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 28 MAJ – 03 ЈУНИ 2018)

Овен Упорните и добронамерните совети за здравиот начин на живот од страна на некоја...

Барак и Мишел Обама со нова професија, ќе ги гледаме нивните…

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама и неговата сопруга Мишел, потпишаа...

Ова е куќата на Емили Ратајковски која чини 2 милиони долари!

Емили Ратајковски неодамна со својот маж одвои 2 милиони долари за оваа модерна вила во Лос...

Лицето и понатаму го крие, но не и својот дом. Погледнете како изгледа куќата на Сиа!

Познатата пејачка Сиа го продава својот дом во Лос Анџелес за 849,000 долари. Куќата е изградена...

Ѕирнете во луксузниот австралиски дом на секс симболот Маргот Роби

Прекрасна австралиска актерка наскоро ќе се пресели во скап престој во Австралија. ...

Дом од соништата за тричлено семејство

Уморна од корпоративната работа во центарот на Варшава и малиот стан недоволен за нејзиното...

Вака изгледа луксузниот дом на Гвен Стефани во Лос Анџелес

Прекрасната раскошна вила во Лос Анџелес, пејачката Гвен Стефани се обидува да ја продаде од...