Таг:, , , , , , ,

Како изгледа куќата на најбогатиот човек во светот?

Најбогатиот човек на планетава – основачот на Амазон, Џеф Безос – купил 3 апартмани во...

Во близина на езерото Комо, куќите се продаваат за еден долар: Ако го исполните овој услов вашa e!

Во ова село, кое се наоѓа на самата граница со Швајцарија, куќите се продаваат по оваа...

Како изгледа кога сте „преголем“ за Јапонија! (ФОТО)

126 милиони луѓе сместени на четири главни острови, на површина 26 пати помала од онаа на САД....

Најдобри пријатели решиле да изградат мало гратче за да остарат заедно!

Дали имате и вие најдобри пријатели? Дали сѐ уште сте блиски со нив? Некои пријателства се...

Најголемиот хуманитарец на Балканот гради 100 нови куќи и храни над 300 семејства за Рамазан

Халил Кастрати, најголемиот хуманитарец на Балканот. Досега подарил над 300 станови од кои 17...

19 НАЈИНТЕРЕСНИ ДИЗАЈНИ НА КУЌИ

Погледнете ги овие интересни дизајни на куќи кои што не само што се интересни туку се и...

Секоја година од небото „врнат риби“, многу објаснувања

Њујорк тајмс – Њујорк Животот во Ла Јунион, малата заедница на перфиреијата на Јоро,...

Фото: 200 куќи во Мексико обоени во виножито

Мексиканската влада смислила интересен начин за да ги обедини жителите на малиот град...

Фото: Пловечки куќи во Дубаи кои оставаат без здив!

После подводните тениски терени компанијата Kleindienst Group промовираше и подводни куќи кои...

Фото: Ја напуштила њујоршката модна сцена за да гради куќи од бамбус на Бали!

Елора Харди била успешна деловна жена и една од централните фигури на њујоршката модна...

Наскоро ќе може да живеете во Фејсбук градот

Марк Цукерберг купи земјиште во близина на седиштето на Фејсбук во Силиконската долина, за...

Ова се најбогатите кои возат коли стари по 30 години, немаат луксузен живот и јадат само дома

Тие се неизмерно, сериозно богати луѓе, но ѓивеат надвор од нашите очекувања – скромно до...

Најмоќната планина на југот – Кожуф

На повеќе од два часа возење од Скопје лежи еден од најиздашните ски центри во Македонија,...

3Д печатач гради куќи од кал во сиромашните подрачја

Скоро милијарда луѓе ширум светот се без покрив на главата или живеат во несоодветни услови....