Таг:, , , , ,

Топла вода со куркума наутро – Магична напивка за организмот

Куркумата е неверојатно корисен зачин кој нуди чудесни придобивки. Ви споделуваме одличен...

Најздравата билка на светот: Куркума – еве кои се нејзините предности

Индиската билка курмума ги уништува бактериите и габите и има силно актиоксидантно и...

Детокс маска која ќе го подобри изгледот на вашата кожа!

Редовната нега на кожата на лицето е клучен фактор за убаво и здраво лице. Со помош на оваа...

Ослободете се од настинката: Пригответе го традиционалниот рецепт „златен мед“!

Куркумата во комбинација со мед е драгоцен природен лек. Има силно дејство против...

Направете го овој витамински напиток и зајакнете го вашиот имунитет! (РЕЦЕПТ)

Есента со себе носи вируси, па затоа од особено значење е превенцијата, здравата и...

За рамен стомак и тенок струк користете ги овие зачини

Зачините не служат само за подобрување на вкусот на храната, тие се и одличен извор на важни...

Чај од ѓумбир и куркума за есенските денови (РЕЦЕПТ)

Во есенските денови, чувајте го имунитетот и здравјето и подгответе си чај од куркума и...

Лимонадата со куркума ја третира депресијата подобро од антидепресиви (РЕЦЕПТ)

За лимонадата со куркума утврдено е дека ги содржи некои од најдобрите лековити вредности....

Имате флеки од сонце? Со овие 2 состојки веднаш ќе исчезнат! (РЕЦЕПТ)

Пигментацијата многу често се јавува како последица на изложувањето на сонце, а најчесто...

Куркумата го поттикнува слабеењето, го чува срцето, ги намалува болките… Погледнете зошто треба да ја консумирате!

Куркумата е концентриран извор на фитонутриентот куркумин, кој има својства кои ги...

Лесен за подготовка, а многу лековит: Направете го овој напиток и исчистете го телото од отрови

Овој пијалак е вистинска ризница на лековити состојки, а се подготвува многу едноставно....

Природен напиток за долговечност: Направете го ова златно млеко и ќе бидете воодушевени

„Златно млеко“ е волшебен напиток кој помага при подмладување, го нормализира...

Храна која го убива ракот

Насекаде во светот се прават истражувања за ракот со цел да се спречи неговото појавување и...

Ова е новиот супер напиток

Според луѓето кои ги следат трендовите, не е доволно да пиете „обично кафе“. Напротив, кафе...

Рецепт за лимонада од куркума која спасува од депресија

Лимонадата од куркума е потврдено дека ги содржи некои од најдобрите лековити својства....

Пилинг од куркума за ‘златна’ кожа која зрачи со младоликост

 Во летниот период кожата бара особено внимание поради тоа што е изложена на бројни...

7 пијалоци кои прават чуда за убавината на вашата кожа

Добрата нега на кожата е исклучително важна за нејзин беспрекорен изглед, но добрата...

Сите „полудеа“ по овој пијалок кој е замена за кафето, а кога ќе видите зошто и вие ќе го пиете

Златниот пијалок кој го окупираше Инстаграм оваа година не е скромна шолја топло кафе, туку...