Таг:, , ,

Направете сами: Еве како да ја направите оваа кутија за Денот на Вљубените

Денот на Вљубените се ближи, еве како да ги изненадите вашите сакани. Понекогаш, најдобриот...

Хуманоста се покажува со дела: Вработените и клиентите од CrossFit Skopje ја наполнија кутијата на „Копче“ за донирање облека!

Хуманоста постои во различни облици и се покажува преку дела. Не секогаш сме во можност да...

Живеам во кутија од која не можам да излезам. Не се жалам, само кажувам.

„Кутија“ Живеам во кутија од која не можам да излезам. Не се жалам, само кажувам. Не...

Немојте да чувате ништо под креветот, освен една работа

Просторот под креветот треба да биде празен и редовно да го чистите. Еден исклучок од „ништо...

ВИДЕО: За „влакно“ ѝ побегна милионот во „Се или нешто“

Вистинска драма во ТВ Сител, поточно во квизот „Се или нешто“ се случуваше...

Ова се најкреативните кибритчиња во светот, со скриени слатки пораки

Ова навистина се можеби едни од најкретивните кутии за кибритчиња во светот. Имаат посебно...

Како да направите корпа од стари списанија?

Сакате да внесете мала промена во вашата соба без да потрошите голема сума на пари? Имате...

ВИДЕО: Кревет за спас од земјотреси

Рускиот иноватор има замисла за кревет кој е „отпорен“ на земјотреси и елементарни...

Целиот живот ја криела од сопругот: му се урна светот кога видел што има внатре (фото)

  Анегдотите постојат за да можеме од нив да извлечеме корисни поуки. Тајната на една жена...

„Направи сам“ идеи со кои ќе ја отворите пролетната сезона во дворот

Време е да го разбудите дворот од зимскиот сон! Извадете ги цвеќињата надвор, направете нови...

Идеи за нова употреба на кутиите за чевли

Ако не сте од оние ретките што ги чуваат чевлите во својата кутија, сигурно имате вишок кутии...