Таг:, , ,

Ова се 6-те најчести машки лаги

Мажите понекогаш се чувствуваат несигурни поради нивната возраст, па затоа често ги...

Лажни пријателства и глума – НЕ благодарам!

Ги има многу такви кои глумат дека се со нас и во добро и во зло, но многу брзо го откриваат...

Кои се најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Тие едноставно сакаат да ги „филуваат“ некои нешта Мажите сакаат да остават позитивен...

Бели лаги: Овие нешта сите жени ги кријат од своите партнери

Сосема е нормално да премолчите некои нешта од вашиот партнер Искреноста е темел на секоја...

Вечната дилема е решена: Кој лаже повеќе – мажите или жените?

Мажите ќе кажат дека жените лажат повеќе, а жените обратно, но истражувањата го имаат...

15 факти кои звучат како лага, а всушност се вистинити!

Понекогаш се чини дека нас возрасните повеќе ништо не може да не изненади. И потоа, слушаш...

Астрологијата открива: Ова се најголемите ЛАЖГОВЦИ во хороскопот

Речиси секој збор кој излегува од нивната уста е лага! Иако никој не зборува вистина секогаш,...

Живееме во свет каде што изневерувањето и лагите станаа секојдневие!

Живееме во свет каде што неверството и лагите станаа секојдневие. Живееме во свет на...

Што се крие позади нив? Ова се најчестите машки лаги!

Белите лаги се сепак, лаги, а што се крие позади оние кои најчесто ги изговараат мажите, се...

3 хороскопски знаци кои не можете да ги излажете

Секој од нас барем еднаш има кажано некоја лага. Некои умеат повешто да лажат, додека други...

Кој лаже повеќе: Мажите или жените?

Едно неодамна спроведено истражување го докажало она во што жените одамна се сомневаат:...

Што ќе ти е висока плата ако на крајот од денот влегуваш во празен стан?

Марина Радош, млада писателка од Мостар, напиша статус за љубовта и очекувањата кој нема да...

Ова се најчестите лаги на хороскопските знаци!

Луѓето секојдневно изговараат многу лаги, иако тоа не сакаат да го признаат. Понекогаш за да...

5 најголеми лаги за браковите во кои нема секс

Дали браковите во кои нема секс се осудени на пропаст или брачниот однос без интимности може...

Зошто кажуваме лаги?

Лагите зборуваат сè. Најновите истражувања покажуваат дека секој од нас знае да излаже од 2-3...

ВО ОВОЈ МЕСЕЦ ЛУЃЕТО НАЈМНОГУ ЛАЖАТ

Со лаги започнуваме уште првиот ден од новата година. Во јануари луѓето изговараат повеќе...

Лаги кои момчињата ни ги кажуваат

Мажите знаат да не излажат за да избегнат кавга или да се “спасат“ од некое наше поголемо...

Најголемите лаги во врска со убавината

На филмовите поголемиот број од жените изгледаат беспрекорно. Тие се постојано средени без...

Мали лаги кои треба веднаш да престанете да ги кажувате!

Сите ние лажеме. Тоа е факт. Како што ви е добро познато, постојат „бели“ и „црни“ лаги. Но...