Таг:, , , , , , , , , , ,

Инстаграм тренд: Mаникир во различни бои!

Во маникир уживаат речиси сите дами. Трендовите постојано се менуваат, а најновиот е нокти...

3 типични грешки со производите за коса кои речиси сите ги правиме!

Многу е веројатно дека сте погрешиле бидејќи постојат некои грешки со производите за...

ЕДНОСТАВЕН ТРИК ЗА ПОДОЛГО ТРАЕЊЕ НА ЛАКОТ ЗА НОКТИ

Сонот на секоја жена е лакот што ќе го нанесе во недела да издржи барем до викендот. Со...

Трикови кои секоја жена ќе сака да ги примени на својата коса

Шампоните за суво миење на косата одговараат апсолутно на сите типови на коса и не ви е...

Имате пожолтени нокти? Не очајувајте, постои едноставен и ефикасен трик!

Појавата на жолти нокти може да се спречи доколку користите лакови од проверени...

Ова е најпопуларната боја на есенски маникир

Официјално зачекоривме во сезоната на топло чоколадо и варено вино, што се подразбира и кај...

Тренд нијанси на лакови за нокти за оваа есен

Познатиот бренд на лакови за нокти O.P.I ги претстави тренд нијансите за оваа сезона. Новата...

Тренд бои за есенски маникир

Ви ги издвојуваме боите на лакови кои оваа есен морате да ги испробате. Есента ни донесува...

Поинаков француски маникир

Можеби се и вие едни од дамите кои преферираат класичен француски маникир, но тој иако е...

Ова лето обојте ги ноктите во овие тренди нијанси

СВЕТЛИ ТОНОВИ РАЗИГРАНОСТ ТЕМНАТА СТРАНА ГЕО МЕТАЛНИ ПАСТЕЛНИ

Кралицата Елизабета II од 1989 година користи само еден лак за нокти

Кралицата Елизабета II е долгогодишен обожавател на иста боја и бренд на лак за нокти. Цената...

Најубавите летни нијанси на лакови за нокти

Летните нијанси на лакови за нокти се оние во најведри бои и секогаш со радост го дочекуваме...

Револуција во лакирањето нокти: Алатка која воодушеви милиони жени!

Откако ќе ја откриете оваа алатка, на лакирањето никогаш повеќе нема да гледате на ист начин!...

Овој текст потполно ќе го промени начинот на којшто ја користите пресата за коса

Доколку имате преса за коса, тогаш воопшто не треба да се грижите како ќе изгледа вашата коса...

Каде грешиме со лакот за коса?

Ако им се верува на бројните статистики, а и на искуството, жените поминуваат многу време...

Исушете го лакот за нокти за само една минута

Колку пати ви се случило да не можете да дочекате да се исуши првиот слој од лакот и поради...

Викторија Бекам промовира лак за нокти

Дизајнерката Викторија Бекам ги здружи силите со компанијата Nail Inc., за да создаде прва...

Стела Мекартни презентираше дизајн на нокти со абстрактна уметност

Експертот за маникир, Madeline Poole, на презентација на Stella McCartney’s Resort 2015 докажа дека не секој...

Каков лак за нокти ова лето? Три неочекувано тренди нијанси

Летото е познато по светлите, корални нијанси на нокти, но ова лето модните експерти...

Искористете го вашиот лак за нокти на 6 начини

Се прашувавте што сѐ можете да направите со вашиот лак за нокти?   1. Безбојниот лак го...