Таг:, , , , , , , , , , , ,

АВТЕНТИЧНО КУБАНСКО ДОЖИВУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА – „ХОЛА ОХРИД“

Оваа година Охрид ќе биде домаќин на петтиот по ред, меѓународен, кубански и танцов фестивал...

Запознајте се со убавините на Салса танцот: Салса туторијал за почетници од Танцовиот клуб Дезире!

Изминатава декада латино танците станаа актуелни како на светско ниво, така и кај нас....

Среќа е… да играш „Bachata“ на снег на Бродот на среќата! (ВИДЕО)

За танцувањето се вели дека е тајниот јазик на душата, најубавиот начин да ги покажете...

Запловете во Новата Година на „Бродот на среќата“ кој истовремено ви нуди две сосема различни забави

Зад нас е уште една година, а со неа завршува уште едно поглавје испишано со многу магични...

7 први места за Македонија на меѓународен танцов натпревар во Врњачка Бања

Одлични седум први места за студиото за танц Studio Dansa Latina Stefi од Скопје, на меѓународен танцов...

Латино заводникот Енрике Иглесијас сепак е во брак?!?

Латино ѕвездата Енрике Иглесијас(40), кој е една од најпосакуваните ѕвезди е во долгогодишна...

Енрике Иглесијас ја освои македонската публика со спектакуларен и енергичен настап (ВИДЕО)

На македонската публика вчеравечер и стана јасно зошто Енрике Инглесијас е една од...

Скопје го тресе латино треска

Дали кога ќе го слушнете зборот “танц” помислувате на среќа, забава, насмеани луѓе? Тоа...