Таг:, , , , , ,

Силни менструални болки – Како да се ослободите од нив?

Болките можат да бидат тапи, во стомакот или грбот, и да поминат после неколку часа, а можат...

Намирници кои ги консумирате секојдневно, а најчесто создаваат главоболки

Внимавајте, консумирањето на овие намирници ги стеснува крвните садови, што предизвикува...

Чајот е одличен пијалок, но во овој случај може да биде штетен

Истражувањата покажаа во кои ситуации чајот може да му штети на вашето здравје Сите знаеме...

Природно решение за холестеролот со домашно приготвен напиток

Еве како да го намалите ризикот од здравствени тегоби Причината за настанувањето на лошиот...

За мирен и квалитетен сон: Овие намирници ја победуваат несоницата

Стресниот начин на живот може да доведе до проблеми на нервниот систем и испрекинат сон, но...

Поголемиот дел од луѓето страдаат од ова – провелете дали и вие сте од нив

За жал никој не може да биде сигурен кога е во прашање заразувањето со стомачни паразити....

Започнаа одморите- подгответе ја вашата домашна аптека!

При патување секогаш во тобата се пакуваат најважните работи- патните исправи,...

Била наставничка по хемија, дала отказ и сега е милијардерка

Жонг Хуијуан предавала 10 години хемија во средно училиште. Решила да даде отказ и да се...

Три природни и делотворни начини да го излечите херпесот!

Херпесот на усните е многу непријатна појава. Покрај тоа што пецка и чеша, може долго да трае...

3 работи кои никако не смеете да ги правите пред секс!

Сексот е страствен момент во кој мора максимално да уживате. Но, постојат некои навики кои...

Направете го најдоброто за себе и спречете го губитокот на помнење!

Губитокот на помнењето е физиолошки процес со текот на стареењето. Многу луѓе пробуваат да...

Ослободете се од болката во грбот со помош на овие 3 едноставни совети!

Добрата вест е дека ова непријатно чувство во поголемиот дел од случаите поминува до две...

Во првата аптека „Нема ништо на рецепта“, викаат. Се вознемири мама дека ќе остане без лекови, ѝ велам „Не грижи се, и во други ќе побараме“

Реков денот со мама да го поминам, ќе ѝ правам друштво до аптека, лековите да си ги купи. Си...

Домашни лекови за плускавци на нозете

Плускавците на нозете се чест проблем, особено во текот на топлите месеци од годината....

Не трошете пари бадијала: Овие лекови ги купувате, а не ви користат за ништо

Луѓето трошат многу пари за лекови и медицински средства кои се купуваат без рецепт...

Пиела лимон, мед и вода секое утро 1 година. Ова е крајниот резултат од експериментот

Кристал Дејвис е млада жена која ја сподели својата неверојатна приказна со милиони лица...

Влијанието на кофеинот врз плодот: Колку е безбедно да се конзумира кафе во бременоста?

Британските експерти од Универзитетот во Лестер предупредуваат за штетните ефекти на...

Што откриваат Вашите испукани усни

Најчесто Вашите усни можат да испукаат од ветерот, ладниот воздух, или поради несоодветното...

ДОКТОРИТЕ ГО ОТПИШАЛЕ: ПОБЕДИЛ ДВА ТУМОРА БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОВОЈ МАГИЧЕН РЕЦЕПТ! (ВИДЕО)

Божо Којовиќ од селото Горица во Вранешката долина, после 10 години борба за живот и операции...

ХРАНА КОЈА ЛОШО ВЛИЈАЕ НА РАЗВОЈОТ НА МОЗОКОТ НА БЕБЕТО

Правилната исхрана во бременоста е од голема важност за здравјето на идната мајка, но и за...