Таг:, , , , , , , , , ,

29 грешки кои треба да ги направите пред да наполните 29 години

Како што изминува секоја година од 20-тите, така постепено луѓето сфаќаат дека тој период од...

Животните лекции на Марк Херноф ќе ви го променат животот

Сите во животот сме имале непријатен период. Но, позитивноста ни помага да преживееме и да...

Што ќе научи секој од хороскопските знаци во јуни?

Во животот се соочуваме со многу предизвици. И учиме многу лекции. Понекогаш е тешко да ги...

#ИнстаСреќа Таткото на 4 ќерки е вистинска Инстаграм сензација: Погледнете зошто!

Сајмон Хупер, чиј прекар на друштвените мрежи е „Татко на Ќерки“ („Father of Daughters“) е вистинска...

Како размислуваат Симпсонови? Познати изреки кои ќе ве насмеат!

Многу луѓе ја имаат гледано познатата серија Симпсонови. Ако не, сигурно барем слушнале за...

Мудрост од 85-годишната продавачка на цвеќе која ќе ви го промени животот

Мудроста на 85-годишната баба на многумина ќе им го промени погледот кон животот и...

Мачињата станаа лавови: Среде Алжир одржана ракометна лекција за четвртфинале на СП

Машката младинска репрезентација на Македонија го постигна најголемиот успех на...

„Најди ја твојата ѕвезда водилка и гази по црвен тепих, затоа што само вистинските борци успеваат да газат по него“

„Животот е полн со лекции, чедо“ рече баба ми со насолзени очи. Ги зеде наочарите и ги стави...

Дознај повеќе и приклучи се на новата платформа за бесплатни лекции за IT, маркетинг, дизајн и бизнис

  Стигни до твојата кариера од соништата, стекни се со нови знаења и напредувај на...

10 лекции кои ќе ги научите на тешкиот начин

Во суштина се учиме од искуството, од туѓото или своето, но најдобро учиме од сопствените...

Неколку работи кои никој нема да ви ги каже, а мора да ги слушнете

Понекогаш мислите дека животот е тежок и дека само на вас ви се случуваат лоши работи, но тоа...

ЗАШТО НЕ ТРЕБА НА ДЕЦАТА ДА ИМ ЈА ПИШУВАТЕ ДОМАШНАТА И ДРУГИ ФАНТАСТИЧНИ СОВЕТИ ЗА РОДИТЕЛИ

Еве неколку фантастични совети како да му помогнете на детето да расте и да се развива....

Зошто професорот им варел кафе на студентите: Лекција која ќе ја паметат цел живот

Група поранешни студенти, сега веќе успешни професионалци, се собрале и посетила еден стар...

Шокантно видео кое покажува зошто не треба да гледаме во мобилниот телефон додека одиме по улица

Јонас има 24 години и сака да слуша музика  и разговара со пријателите на мобилен телефон....

Вреди да се прочита: Професор со едно просто прашање им одржа животна лекција на студентите

Интернет корисник сподели свое искуство од студентските денови, кога преку едно обично...

Текст кој вреди да се прочита: Мајка со паста за заби ѝ одржа животна лекција на ќерка си

Текстот на Ејми Бет Гардер ќе ви одржи животна лекција. Иако бил наменет за нејзината ќерка,...

Еден месец без пораки со вашиот партнер!

Колку пати дневно се допишувате со вашиот партнер/ка? А, дали сте помислиле да пробате да се...

Еве што можеме да научиме од поранешните момчиња?

Секој од нас има некакво минато. Добро е кога ќе го споредите минатото со сегашноста да...

Видео: Бабичка возач му одржа лекција на тинејџерот кој и го зафати паркингот …

Додека еден џип на еден паркинг излегува, една бабичка го чека со својот автомобил за да го...

Секси Швеѓанка им одржа лекција на сите мажи кои тврдат дека кондомите се премали за нив

Момци, после оваа сурова лекција веќе никогаш нема да одбиете секс со кондом ако девојката...