Таг:, , , , , ,

Тониев колач: Брз кремаст колач од соништата

Иако корите се печат, подготовката е многу брза и лесна Потребни состојки: 300 мл слатка...

Чизкејк со тиква – без печење (РЕЦЕПТ)

Вистински есенски десерт! Тиквата е официјално вистинска есенска намирница која може да се...

Здраво и вкусно: Палачинки без брашно и млеко! (РЕЦЕПТ)

Дека слатките се нездрави и забранети во светот на здравата исхрана е само заблуда од која...

4 вежби кои најбрзо топат килограми!

Немате време да одите во теретана? Нема проблем. Следните четири вежби ќе направат чудо во...

Направи сам: Помошна масичка за вашиот балкон!

Овој DIY проект (направи сам) е лесен и едноставен избор за вашиот балкон. Оваа масичка посебно...

Рецепт за вкусни кифлички со коприва!

Рецепт за вкусни кифлички од коприви во кои ќе уживаат сите! За копривата често се вели дека,...

Брзо, вкусно и освежително: Вкусни летни такоси готови за 20 минути! (РЕЦЕПТ)

Ви претставуваме рецепт за лесен летен оброк чија подготовка не одзема многу време!...

Колач од кајсии кој ќе ги задоволи и најпребирливите! (РЕЦЕПТ)

Пазарите во овој период изобилуваат со кајсии. Тие се вкусни и здрави. А, со нив може да се...

Ова е најлесниот и најбрзиот начин да го исчистите лукот! (ВИДЕО)

Чистењето на лукот често може да биде непријатно. Валентина Пестилен е вистински хит откако...

Кравата која би ја посакал секој маж! (ВИДЕО)

По измислувањето на краватата, мажите се соочуваат со проблеми поврзани со нејзиното...

Дајте и сјај на вашата кожа: Маска од 3 состојки за сува кожа на лицето

Сува кожа на лицето е проблем со кој се соочуваат многумина. Освен што е потребна...

Осветлете ја кујната со помош на ЛЕД ленти (ВИДЕО)

Ако работната површина во кујната ви е во мрак, а светлото кое го имате не е доволно, тој...

Вкусни плазма чоколадни топчиња (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Десертите се задоволство во кое уживаат и децата и возрасните. Тие кои се прават брзо и...

Шварцвалд торта во чаша (РЕЦЕПТ)

Класичната Шварцвалд торта е проверен рецепт за совршен десерт. Овен што го привлекува...

Рецепт: 2 состојки, 7 дена и 2 килограми помалку!

Сакате брзо, но здраво слабеење? Ова е наједноставниот можеби и најлесниот начин....

4 едноставни трикови за чистење

Бришењето на прашината претставува вистински проблем посебно кога ги немате вистинските...

10 чудни трикови за коса, кои секоја жена мора да ги знае

Косата е важен дел од изгледот на секоја жена. Безразлика колку сте добро средени, доколку...

Видео: Виткана коса за само 5 минути

Ви се верува дека може да си ја навиткате вашата права коса за само 5 минути? Трикот е...

Направете чипс за 1 минута во микробранова печка

Многу лесно можете сами да направите чипс и тоа во микробранова печка. Не сте се сетиле на...

Направете сами декорации на торти како од најдобрите слаткари, со помош на овие едноставни трикови

За да направите убава декроација на вашите колачи или торта не треба да се голем експерт,...