Таг:, , , , , , ,

6 типови на луѓе од кои треба да се држите настрана!

Некои луѓе едноставно уживаат во туѓата несреќа. Дружењето со негативни луѓе навистина може...

Кралици на модата и скандалите: Сестрите Кардашијан највпечатливи на црвениот тепих!

Сите кои нешто значат во модниот свет, се појавиле вчера на црвениот тепих на доделувањето...

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (10 – 16 ДЕКЕМВРИ 2018 ГОДИНА)

Овен             Немирот кој го чувствувате во првите денови од Новата Година ќе...

Родените во ноември се посебни: Лојални и во љубовта и во пријателствата

Ноември е првиот месец кој ја најавува зимата. Иако често знае да биде студен, сепак луѓето...

Какви видови на личности се раѓаат во одреден час: од 08:00 до 10:00 шармери, од 22:00 до 00:00 филозофи

Според нумерологија постои голема разлика дали сте родени во утринските часови, попладне...

Четири факти за луѓето родени во октомври

Луѓето кои се родени во октомври се многу одговорни кога станува збор за работата, а исто...

ФОТО: Погледнете на кои холивудски ѕвезди им е забранета меѓусебната соработка

Некои познати личности едноставно не се предодредени да работат едни со други, а кога...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (06 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен  Вие имате многу вештини и различни способности. Во текот на денешниот ден би можело да...

Љубезни, шармантни, уживаат во патувања и храна: Ова се особините на луѓето родени во септември

На луѓето родени во септември позната им е моќта на зборовите, тие се многу добри говорници и...

ВИДЕО: Моменти од кои пејачите и актерите се срамат

Компилација од интересни и смешни моменти кои им се случувале на пејачите, но и некои актери...

3 хороскопски знаци кои не сакаат никого освен себе

Препознатливи се по огромната доза на егоцентричност, но и по изразената нарцисоидност....

6 причини зошто луѓето кои поминуваат време сами се попаметни и посилни

Постојат луѓе кои не сакаат секогаш да се во гужва, помеѓу луѓе и го ценат своето време...

10 причини зошто луѓето родени во знакот на Девица се најуспешни

Девиците се срамежливи, наивни, конзервативни и воздржани луѓе, кои се независни и сами ги...

Ова се ѕвездите коишто се најдоа на листата познати со најлоши заби, меѓу нив Мадона, Џони Деп, Роналдо, Линдси Лохан и многу други!

Вистина е дека познатите личности се подготвени да фрлат огромна сума на пари, сѐ со цел да...

Ноќ на убавина, слава, гламур!

„Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат...

Овие познати личности се вистински зависници од секс!

Иако на прв поглед звучи неверојатно, зависноста од сексот е навистина присутна и погодува...

ФОТО: Сите ја знаеме Северина, а еве ја нејзината сестра новинарка

Маријана е дипломиран новинар, среќно мажена, а премногу врзана за Александар, синот на...

Зошто Скорпиите се најмоќните личности во хороскопот?

Сите хороскопски знаци имаат свои карактеристики. За Скорпиите често се вели дека се...

Пред 4 години се повлече од фудбалот, а ќе се изненадите колку дневно заработува сега Дејвид Бекам!

Дејвид Бекам и ден денес е еден од најпопуларните светски личности. Иако пред 4 години се...

11 работи кои луѓето не сфаќаат дека ги правите поради тоа што сте депресивни

Депресијата е психолошко нарушување што негативно влијае на начинот на кој се чувствувате,...