Таг:, , , , , ,

Совети како да ја зголемите вашата продуктивност

Во светот денес се се врти околу продуктивноста. Се очекува да бидете продуктивни, на работа,...

По продолжениот викенд следува уште еден неработен ден: Ова се неработните денови до крајот на годината!

Зад нас е продолжениот викенд за Илинден, а набргу не очекуваат уште два неработни денови. 28...

Прогласена е за најдобра земја во светот за живеење: Висок животен стандард и одлични услови!

Висок животен стандард, конкурентни плати, но и стабилната политичка и економска состојба,...

Дежа ву: Мадона и Брус Спрингстин на врвот, исто како во 1985-та година

Исто како и во 1985-та година, легендата Мадона и Брус Спрингстин доминираат на ранг листите за...

Ако размислувате каде да отпатувате за викенд, ова се 10. најевтини европски градови!

Британскиот магазин Post Office објавил листа на најевтините градови во Европа во кои највеќе...

Која е жената која ги поседува најубавите очи во светот?

Очите се огледало на душата. Тие го покажуваат тоа што срцето го зборува. Нема ништо поубаво...

Прогласен е најубавиот маж на светот! (ФОТО)

Џејсон Момоа се најде на врвот на листата за најубави мажи, додека на последно место се наоѓа...

Ова е најубавата жена на светот! (ФОТО)

На свои четири години се појавила на ревија за Жан Пол Готје, а на десет години беше...

Зошто треба да им кажете НЕ на сите новогодишни резолуции?

Иако никогаш не е погрешно време за носење на нови, позитивни одлуки, постојат причини зошто...

Магазинот Форбс ја објави листата на најплатени жени во музиката: Ова е најплатената пејачка!

Магазинот Форбс ја објави овогодинешната листа на најплатени жени во музиката. На прво...

Колку време ќе ви треба да научите некој од најпопуларните јазици во Европа?

Дали некогаш сте се запрашале кој е најтешкиот јазик за учење? Иако е различно за секого,...

Со помош на овие совети научете како да фрлате помалку храна

Доколку често ви се случува да ја фрлате храната, од страв да не се расипе, или едноставно сте...

Хамилтон, главниот град на Бермуда е најскапиот град во светот. Погледнете ја целосната листа на градови!

За повеќето луѓе цените играат главна улога при планирањето на патувањето. Се бараат...

Овие 5 филмови направени по вистински и неверојатни приказни вреди да ги погледнете!

Кога гледаме филм направен по вистинска приказна и фактот дека некому тоа навистина се...

Ова е листата на проверено најдобрите намирници за слабеење

Свесни сте дека некои намирници едноставно морате да ги пречкртате од дневното мени доколку...

Ова се најплатените актерки во светот. Листата може да ве изненади

Познато е дека светски познатите славни личности уживаат во богатство и неверојатен луксуз....

Одлични филмови кои задолжително треба да ги гледате оваа зима

Студената зима најчесто не затвара дома, а прошетките почесто ги заменуваме со посета на...

Промени во ТОП 10 на најновата АТП листа

Победникот на УС Опен, Рафаел Надал ја зголеми бодовната предност во однос на конкурентите...

Ова се 14 најкул хотели во светот

Ова се најинте,ресните хотели во светот за последнава година, некои се лоцирани во...

10 ултимативни женски филмови, кои нема никогаш да ни здосадат

Кога и да сте нерасположени или да ви е досадно, овие 10 филмови се секогаш добра идеја!...