Таг:, , , , , , , ,

Направете сами спреј за совршени локни во летните денови!

Витканата коса е совршена кога е убаво времето. Делува женствено и во комбинација со некоја...

Витканите шишки се во тренд! (ФОТО)

Најпосакуван тренд во последните месеци се шишките. Меѓутоа, сега овој тренд има најнова...

Трикови кои ќе ви помогнат да имате совршена кадрава коса

Кадравата коса е посебна, а девојките кои се наградени со неа со гордост ја носат. Доколку...

5 едноставни чекори до совршена брановидна фризура која е секогаш во мода

Потребни се само 5 едноставни чекори за вашата коса да добие брановидна форма која никогаш...

10 женствени, секси фризури за виткана коса

Во морето на испеглани коси вистинско освежување е да видите жена со виткана коса. Без...

4 начини како да ја навиткате косата без да ја горите (ВИДЕО)

Најчесто кој има права коса, сака виткана коса, а кој има виткана, сака права, но како да ја...

Како да направите совршени локни без топлина ?

Дали некoгаш им завидувате на жените со ракошни, здрави и совршено обликувани локни ? Со...

Овој текст потполно ќе го промени начинот на којшто ја користите пресата за коса

Доколку имате преса за коса, тогаш воопшто не треба да се грижите како ќе изгледа вашата коса...

Видео: Ја замота косата во крпа и доби нешто што многу девојки посакуваат!

Доната Вајт од  „Primal Beauty Queen“ ја сподели својата тајна како до совршени локни која лесно...