Таг:, , , , , , , , , , , ,

#365среќа Марјана Станојковска: „Вистинската и сигурна среќа многу повеќе е дар на мислите и срцето, отколку дар од надворешниот свет“

Марјана Станојковска важи за една од најубавите Македонки, а и многубројните титули на...

Верувале или не, ова е најсреќната жена на светот: Освоила дури 4 лото премии!

Многу луѓе секојдневно пополнуваат лото ливчиња со надеж дека ќе освојат голема добивка. Но,...

Ова е човекот кој доби на лото 14 пати, а сега ја открива формулата која му помогнала да дојде до тоа!

Стефан Мандел успеал да открие формула со која се победува на лотарија и тоа го извел сам...

Скопјанец доби 440 илјади евра, но уште не дошол по парите

Во саботата 81-то коло на НовоЛото 7/34  ја донесе до сега најголемата премија за седумка...

СРЕЌА Е: И уплатила лото на другарката, а таа добила 400.000 денари

Сања Ј. е младата девојка од Скопје добитничка на лото 6 плус 1, во висина од 400.000 денари....

Се развел од сопругата за да не ја дели премијата на лото

Еден Кинез освоил на почетокот на годината 4,6 милиони јуани (639 000евра) на лото, но пред да ги...

Е ОВА СЕ ВИКА СРЕЌА: На улица нашол 20 долари, купил лото ливче и освоил милион долари!

Келнерот Хјуберт Танг од Калифорнија нашол банкнота од 20 долари на улица и одлучил со неа да...

Видео: Погледнете како во живо се мести лотото во Србија …

Неколку милиони Срби, како и играчи од соседните земји, вчера биле сведоци на сомнителното...

Преживеал удар од гром и добил милион долари на лото

Питер Мекети, Канаѓанец, може за себе да рече дека доживеал нешто сосема невозможно –...

КОЈ ИГРА ТОЈ ДОБИВА: На кого му донесе 7-ца на лото Марјана!?

Во вчерашното извлекување на НовоЛото 7/34 се падна 7-ца. Не се знае сеуште кој е среќниот...

Ај еднаш, ама да добиеш два пати на лото?!

Британска брачната двојка по втор пат освои џекпот од лотаријата. Дејвид Лонг и Кетлин...

Каков малер: Го изгубил лото тикетот од милион долари! (ВИДЕО)

Тикетот бил купен во Росемад, 16 километри источно од Лос Анџелес, а надзорните камери го...

Најсреќниот Американец, за 3 месеци два пати добил по милион долари

Роберт Хамилтон од Индијанаполис e веројатно најсреќниот Американец, бидејќи за три месеци...