Таг:, , , , , , , , , ,

5 лесно достапни летни овошја кои мора да бидат дел од Вашата исхрана

Летото веќе дојде, а тоа, освен по календарот, го приметуваме и по веќе претоплите...

Чизкејк од лубеница: Колач кој воодушевува со изгледот и вкусот! (РЕЦЕПТ)

Овој неодолив колач е идеален за летните денови. Сезоната на лубеници е во полн ек, а речиси и...

Дали знаевте дека лубеницата не била отсекогаш толку вкусна?

Лубеницата е омилено летно овошје и на децата и на возрасните. Тоа што веројатно не го знаете...

Направете посни колачи во вид на лубеници! (РЕЦЕПТ)

Во време на пости често имаме голема желба да зготвиме некој вкусен посен десерт кој ќе ги...

Дознајте дали лубеницата е зрела и блага со помош на овој трик!

Најголемата дилема при изборот на лубеница во продавница е дали ќе ја погодите онаа која е...

Ја посолила лубеницата, а кога ќе прочитате зошто, ќе посакате и вие да го направите тоа!

Ако досега не сте слушнале за овој трик, веруваме дека ќе сакате да се обидете да го...

Неколку трикови како најлесно да уживате во вкусот на лубеницата

Летото со себе носи многу убавини. Меѓу другото и најубавите овошја ни се достапни во овој...

Совети од искусен фармер: Како да ја одберете совршената лубеница?

Многу луѓе се луди по ова прекрасно и освежително овошје. Понекогаш сите ние мислиме дека...

12 трикови за лупење овошје кои мора да ги знаете (ВИДЕО)

Интересни трикови за чистење на овошјето, кои ќе ви ја олеснат работата и сигурно ќе научите...

Направи декоративна ајкула од лубеница

Декорациите со храна се секогаш интересни, особено кога имате забава и многу гости, кои...

Слабејте брзо и здраво: Колку вода дневно би требало да пиете за време на диета

Се разбира дека во текот на еден ден треба да се пие најмалку два литри вода, но доколку...

Искусен фармер дава совети како да ја одберете совршената лубеница

Ретко кој знае да одбере добра лубеница, ако ви се погоди добра – сте имале среќа. Сепак...

Видео: Еве како да ја извадите комплетно цела лубеницата од кората …

Како да ја извадите кората од лубеницата, без да ја сечете на парчиња?  Марк Робер е познат по...

ВИСТИНСКИ ХИТ ЗА ОВА ЛЕТО: Направете сами ”лубеница шорцеви”! (Видео)

Лубеницата е зеленчук од групата тикви. Поради слаткиот вкус луѓето ја служат како десерт и...

Пица – лубеница е новиот летен хит рецепт!

Лубеницата е дефинитивно најомиленото летно овошје. Покрај тоа што е неверојатно вкусна,...

Кралицата на летните овошја – нејзиното височество лубеница

Зрела, црвена, сочна, слатка, вкусна, освежителна… речиси сите убави епитети можеме да ѝ ги...

Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми

За две недели со диетата базирана на дињи и лубеници, можете да симнете до пет килограми. Кој...

Лубеница: Еве зошто треба да ја јадете нејзината кора

91% од составот на лубеницата е вода, а тоа значи дека ја има моќта да нè хидрира за време на...

МОХИТО СО ЛУБЕНИЦА

Лето е, топло е, а вие сè уште не можете да се привикнете на високите температури? Еве одличен...

Видео: Ставила сад преку лубеницата, а она што го направила е генијално!

Лубеницата е едно од најпопуларните летни освежувања. Постојат бројни начини како да ја...