Таг:, , , , , , , , , , , , ,

Дежа ву: Мадона и Брус Спрингстин на врвот, исто како во 1985-та година

Исто како и во 1985-та година, легендата Мадона и Брус Спрингстин доминираат на ранг листите за...

Што се случува со Мадона? Настапот на Евровизија за кој доби огромна сума остро критикуван од јавноста!

Мадона ги разочара обожавателите со гостувањето на финалната вечер на Евросонг, кој се...

Мадона го објави својот нов сингл! (ВИДЕО)

Мадона, во пресрет на новиот албум „Madame X“ објави нов сингл „I Rise“. На Мадона ова и е втор...

11 цитати на Мадона кои треба да ги знае секој од нас!

Може да ја сакате, да ја мразите, може да ви пречат нејзините јавни настапи или да сметате...

Супер креативната мајка својата ќерка ја облекува како важните жени од историјата

Мајка сакајќи да им оддаде почит на сите влијателни жени на интересен и уникатен начин,...

Мадона иако има 59 години, сите се прашуваат како ја одржува совршената линија. Ова е нејзината диета!

Личниот тренер на популарната пејачка Мадона смислил специјална диета, која и помага да...

Канје Вест на Валентајн објави преку 50 фотогорафии од најиконските парови според него

Канје го искористи денот на вљубените, па кога главна тема на 14-ти февруари беше љубовта, тој...

Ким Кардашијан како Мадона и Шер за Halloween

Ким Кардашијан во присуство на својата постара сестра Кортни назабавата во Бел Ер по повод...

Мадона целосно гола: И на 58 години докажа дека има совршено тело (ФОТО)

Славната пејачка Мадона е во својата 58. година но за изгледот ќе и позавидат многу двојно...

Најлегендарното караоке со Мадона

Џејмс Горден ги повика речиси сите познати пејачи во неговото шоу Carpool Karaoke, а овој пат, ред и...

Мадона го прослави 58-от роденден на Куба

Американската кралица на попот, Мадона, во вторник го прослави педесет и осмиот роденден во...

Прекрасна и во шестата деценија: Вака Мадона ги повикува фановите на концерт

Познатата пејачка пред 4 дена објавила фотографија на Инстаграм, на која се гледа како...

Чија задница вреди 300 милиони долари, а чија „само” пет?

Познато е дека холивудските ѕвезди многу се грижат за своетозадница. Некои од нив станале...

Мадона конечно призна дека била во врска со Тупак

Гостувајќи во радио емисијата на Хауард Стерн Мадона откри детали за шпекулациите стари 20...

ВИДЕО: По цели 20 години, Мадона се качи на сцената на Британските музички награди и… падна!

Овогодинешното доделување на Британските музички награди кое се одржа во О2 арената во...

Мадона шокира: Има 56 години и вака се појави на црвениот тепих

Кралицата на попот повторно провоцираше. Веќе со години Мадона е позната како некој кој ги...

ФОТО: Потрошил 160.000 евра за да личи на Мадона, ама не му пошло од рака

Адам Гера потрошил повеќе од 160.000 евра за да личи на својата омилена пејачка, поп-кралицата...

Како би изгледале славните кога би биле обични луѓе

Danny Evans е уметник од Њу Јорк, кој со помош на фотошоп ги претстави ѕвездите во едно поинакво...