Таг:, , , , , , , ,

Ова е најзгодната жена на планетата: Оливиа Кулпо е новата модна икона! (ФОТО)

Американскиот магазин Максим ја објави листата на најзгодни жени на планетата, а младата...

Каролина во совршена модна комбинација се најде во шпанското издание на „Ел“

Нашата најпозната пејачка, Каролина Гочева уште еднаш докажа дека е вистинска модна икона....

Насловната страница на „Вог“ и припадна на албино жена

Португалскиот „Вог“ со своето априлско издание напиша историја- насловната страница и...

И ова е можно: Дејвид Бекам нашминкан на насловната на магазин!

Денес е речиси вообичаено да се види маж нашминкан, но Дејвид Бекам е веројатно последниот...

Магазинот Форбс ја објави листата на најплатени жени во музиката: Ова е најплатената пејачка!

Магазинот Форбс ја објави овогодинешната листа на најплатени жени во музиката. На прво...

Нов моден едиторијал со Ким Кардашиан Вест: Ништо секси, прикажуваме самодоверба?

Пред неколку недели, триесет и седум годишната ријалити ѕвезда се фотографираше за...

Емили Ратајковски повторно гола

Британската манекенка и глумица Емили Ратајковски е една од најследените познати личности...

Меган Маркл позираше за францускиот Elle по свршувачката со принцот Хари

Познатата актерка Меган Маркл ќе го краси декемвриското издание на францускиот број на...

Ријана како кралицата Нефертити за арапскиот Vogue

Инспирирана од легендарната убавина на египетската фараонка Нефертити, Ријана позираше во...

Селена Гомез во црн мини фустан на доделувањето на InStyle модните награди

Музичката ѕвезда со најмногу следбеници на социјалните мрежи, вчера вечер присуствуваше на...

Безвременска убавица и силен хуманист – Анџелина Џоли на насловната на 150-тото јубилејно издание на Harper’s Bazaar

За својот јубилеен 150-ти број, магазинот Harper’s Bazaar ја повика кој ако не Анџелина Џоли. За...

Хју Хефнер никогаш не ги запозна, а и тие беа негови „зајачици“: Ова се сите Македонки од насловницата на Плејбој!

Големиот медиумски магнат, Хју Хефнер повеќе не е меѓу живите. Творецот „Плејбој“ на...

Ким Кардашијан се врати во јавноста на вообичаен и скандалозен начин

Ким К беше надвор од центарот на јавноста по несреќните настани во Париз, каде беше...

8 фотографии кои докажуваат дека и мажите се жртви на фотошоп

Иако најмногу корекции се забележуваат кај жените, но и мажите не се изоставени од фотошоп...

100 највлијателни според Time: Од папата, Обама, до Дикаприо

Највлијателните личности на светот годинава се папата Франциско, американскиот...

Култниот PLAYBOY без голотија? Магазинот во поинакво, модерно издание

Култниот магазин Плејбој, чии страници десетици години беа исполнети со убави и згодни жени,...

Адел ќе креира XXL модна линија

Британската пејачка Адел воопшто не се осврнува на критиките за вишокот килограми, а за да...

Запознајте ја убавицата која последна ќе се соблече за Плејбој

Кристи Гарет (26) е избрана за Мис февруари 2016 година, што значи дека таа ќе биде последната...

Кога камерите не лажат: Вака навистина изгледа славната Кардашијан без Фотошоп

Една од сестрите Кардашијан за време на снимањето на секси едиторијалот за магазинот...

Еве како треба да се однесуваат дамите и џентлмените

Неодамна магазинот “Country Living” објави 39 правила на кои треба да се придржуваат...