Таг:, , , ,

Љубовно писмо на 4-годишно момче болно од рак стана интернет сензација

„Ќе дојдеш ли во мојата куќа? Ајде заедно да си играме. Мислам дека си убава како коњ или...

Се женел 8 пати: два пати во Македонија, во Србија и Хрватска, па и се врати на првата

Милован Алексиќ 78 од српското село Бара имал осум жени. Последните три децении живее со...

Еве зошто мажите бараат жени што личат на нивните мајки

Не брзајте да го дефинирате вашиот партнер како мамино дете, туку прифатите една едноставна...

ЌЕ ВИ ГО СТОПИ СРЦЕТО: МАЛ БЕБУШ КОЈ ОБОЖАВА ДА СЕ ГАЛИ

  [tube]https://www.youtube.com/watch?v=42_WBvxjtTI#t=16[/tube]

Ги сруши сите рекорди со една фотографија

Џејси Шарки за еден ден собра неверојатни 180.000 лајкови, на фотографија на која што го дои...

Поучна приказна која стана хит на Фејсбук: Во животот сè се враќа!

Животот е најголемата лекција која никогаш нема да ја научиме целосно. Покрај тоа, една...

Ова е најубавата тажна слика во светот…

Ова е една од најубавите слики некогаш сум ја видел. Тоа е, исто така, една од најубавите...

ВИДЕО: НЕВЕРОЈАТНО! Погледнете како лумпува во стомакот на мајка си, ова неродено бебе!

Љубовта на мајката кон своето чедо. Оваа љубов со сета своја длабочина и нежност е...

Видео: Овие мајка и ќерка ќе ве освојат за миг со нивното пеење во автомобил …

Мама Оубреј и нејзината ќеркичка Теиган приредија моменти за паметење. Во својата кола...

Видео: Три опасни зборови кои му ги кажувате на вашиот син

Децата, од најрана возраст ја разбираат средината и се што се случува околу нив го впиваат во...

25 мајки и нивните слатки мини-копии

Да го облечеш долгиот фустан на мама. Да ги носиш нејзините високи потпетици. Да си правиш...

Видео: Оваа мајка никако неможе да ги заспие овие две слатки близначиња од Норвешка!

Мајката на овие две близначиња Хенриет Џонасен од Норвешка направила видео во кое се гледа...

Оливија Вајлд го дои својот син Отис, пред објективот на магазинот Glamour

Прекрасната актерка Оливија Вајлд за септемвриското издание на магазинот Glamour, се појавува...

Погледнете каква забава приредија младоженецот и неговата мајка!

Интернетот е преплавен со свадбени видеа со интересни танци, но ова иде во едно од...

ФОТО: Оваа жена создава уметност на стомак на бремени жени!

Како што велат: уметноста прави чуда! А, кој е најдобриот начин за да го прославите...

Писмо до мајката, кое сите ќерки треба да го прочитаат

Ова е писмото на австралиската новинарка Леа Картер до мајка си, напишано откако и таа...

Моќта на љубовта: Технологијата може да замени многу работи, но не и ова…

Технологијата можеби има многу придобивки и ни го олеснува животот, но со неа полека се губи...

Авантурите на едно бебе

Меѓу омилените активности на младите родители е да ги сликаат своите малечки додека спијат....

Видео: Кој менува пелени на бебето? Кучето и мајката, нормално!

Во компилацијата преслатки видеа од кучиња, влегува и ова видео! Запознајте го Чарли, тој и...

Видео: Смејте се и Вие заедно со овие слатки 4 бебенца близначиња

Е ова е вистинска среќа, овие дури 4 бебенца близначиња се смејат многу заразно. Погледнете...