Таг:, , , , , ,

„Со смртта на Коби и дел од мене умре“: Мајкл Џордан со солзи во очите на комеморацијата во чест на Коби и Џиџи

Кошаркарската легенда Мајкл Џордан не можеше да ги задржи солзите на вчерашната...

Култни патики што никогаш не излегуваат од мода

Патиките се едни од најносените обувки од луѓе на различни возрасти. Токму затоа речиси на...

Џордан заработува повеќе од било кој спортист

Мајкл Џордан и во кошаркарската пензија заработува стотици милиони долари годишно. Поточно,...