Таг:, , , , , , , , ,

Вистинско пријателство: Мајмун се грижи за мало кутре, го брани од уличните кучиња и го снабдува со храна!

Локалното население во Индија било фасцинирано откако имале можност да посведочат на...

Животинското царство во Зоолошка градина се зголеми за уште еден член

Во Зоолошката градина Скопје се прошири семејството на павијаните со ново младенче, бебе...

Мајмун кој мие садови? Да, и тоа е возможно! (ВИДЕО)

Кој не би посакал вакво домашно милениче кое ќе ја врши работата околу садовите. Не само што...

Погледнете ги неверојатните реакции на мајмуните на магионичарските трикови (ВИДЕО)

Кога некој магионичар ќе изведе одличен трик многу луѓе се воодушевуваат. Но, каков...

Овие карактеристики треба да ги знаете за вашиот кинески хороскопски знак

Иако секојдневно читаме хороскоп, сепак постои уште еден аспект од хороскопот со кој...

Вежби за цврсто тело инспирирани од движењата на животните

Дали долго време размислувате да започнете со вежбање,  но не сакате тоа да биде со кревање...

Новата 2017-та е година на огнениот петел

Новата 2017 година, во која според кинескиот хороскоп петелот ќе го заземе местото на...

Тука живееа лавот, зебрата, жирафата, слонот, а потоа дојде човекот

Фотографот Nick Brandt неодамна го создал проектот  Inherit the Dust кој претставува збир од моќни...

Кинески хороскоп: Годината на Мајмунот носи успех, среќа, но и стрес и ризици

На 8 февруари 2016 година стапуваше кинеската Нова година, при што во хороскопот таа е...

ФОТО: Кога мајмун ќе посвои кученце и го чува како свое дете

Во Индискиот град Роде, се случило нешто неверојатно. Мајмун, од расата макаки-резус посвоил...

”СМЕЕЊЕ ДО СОЛЗИ”: Не е убаво да си играте со мајмун! Погледнете што им направи … (Видео)

Мајмуните најчесто се сместуваат во групата на паметни животни во животинското царство....

ВИДЕО: Мајмун му украде мобилен телефон вреден 500 евра на битолчанец

Малку постаро видео што ќе насмее до солзи. Неколку битолчани си играа со мајмуните, се...

Видео: Не му покажувајте среден прст на мајмун за да не ви се случи ова …

  Овој дечко за време на својата прошетка низ еден трговски центар здогледа мајмун како го...

Дали сте попаметни од мајмун?

Извинете дечки, но кога е во прашање шопингот, луѓето се помалку рационални од мајмуните....

Видео: Ова е најспремниот мајмун во светот! Погледнете како прави склекови и стомачни …

  Post by Flap Jack.

Фото: Гол се шета низ Прилеп! Мајмун ли е човек ли е???

    Според коментарите на фотографијата која беше споделена на „Твитер“, човекот...

Видео: Смеење до солзи! Погледнете како овие девојки се бакнуваат со вистински мајмуни :)

Во ова смешно видео Среќа е … да се бакнуваш со вистински мајмуни! Целта на ова видео е...

Животинското царство на Индија – проект на уметникот Karen Knorr

India Song е проект на уметникот Karen Knorr преку кој ја воспева богата култура и митови на Индија....

Виц: Мајмунот и полицијата

Желката трчала панично низ шумата и налетал на жирафата. – Желко што брзаш толку? – Ќути...