Таг:, , , , , , ,

Идни наши уметници, креативци и потенцијални мајстори!

Институтот Креативна Македонија со голем ентузијазам работи на задачата што си ја зададе, а...

Неверојатна глетка видлива и од вселената: Погледнете ги синхронизираните вештини на младите кунг фу мајстори од Шаолин академијата (ВИДЕО)

Кунг фу академијата на Шаолин храмот е една од најпознатите академии во светот, преку која...

Шест стратегии со кои ви го поматуваат умот

Социопатите се мајстори на влијанието и измамата. Ако ги разгледуваме фактите многу малку...

Ова е најдолгата пица во светот!

Повеќе од 400 готвачи од цела Италија се собраа во Наполи за да ја направат 1.853 метарската пица...