Таг:, , , ,

Нов сингл и спот на Љубојна!

Со огромно задоволство ви го претставуваме  новиот сингл на Љубојна, насловен „Љубов по...

(ВИДЕО) Каролина Гочева со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски во прекрасна изведба на „Зборови немам“

Во уште една прекрасна изведба го гледаме Македонското девојче, но овојпат во соработка со...

Погледнете го новиот видео запис на ДС Колектив! (ВИДЕО)

“Кога зборот станува мелодија тогаш знакот станува танц” е мотото на новиот видео спот...

Слушнете ја новата песна на Валери со светски призвук! (ВИДЕО)

Пејачката Валерија ги израдува своите обожаватели со нова песна со наслов „Вози ме“....

Ова е новата песна со силна порака од Марија Спасовска! (ВИДЕО)

„Сакам“ е новата песна од Марија Спасовска со која порачува „Човекот со срце да гледа, да...

Погледнете го новиот видео запис за песната „Љуби ме“ на Александар и Дац

Александар Митевски и Драган Спасов – Дац имавме можност повеќе пати досега да ги...

Најдоброто од македонската рап сцена на првиот соло концерт на ЛД Пистолеро

Во рамки на 21. издание на фестивалот Таксират вчеравечер во Младинскиот културен центар се...

Ова е новиот хит на Тамара Тодевска насловен како „Monsters“! (ВИДЕО)

Тамара Тодевска ја претстави својата нова песна „Monsters“ премиерно на албанскиот фестивал...

„Љубојна“ ќе го одржи својот прв (unplugged) акустичен концерт на 22. декември во НОБ

„Преголема е возбудата кога најавуваш убави нешта, па затоа со огромно задоволство Ви...

На 1-ви декември ќе се одржи првиот соло концерт на скопскиот рапер ЛД Пистолеро во МКЦ

Оваа година стартува Таксират број 21, со шестата ПИН Музичка конференција и шоукејс...

ЖЕШКИ И ВОЗБУДЛИВИ: ТАСКО И ТАША РЕЈ ПОЛУГОЛИ ВО НОВИОТ СПОТ ЗА АМНЕЗИЈА

Во исчекување на големиот концерт со Раста кој што треба да се случи оваа сабота, Таско...

ТРАКЕР “ОГРАБЕН”, НО САМО ВО НОВОТО ВИДЕО ЗА “VWBMW”

Андреј Трајковски познатиот трап бренд Тракер од „Урбан Рекордс“ гопромовираше видеото за...

Нова песна и спот на момците од „Либеро бенд“

Интересен и уникатен проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија...

Јас сум, Ние сме – ДС Колектив

Веќе познат звук, во ново пакување, овој пат во албум издание на ДС Колектив. Јас сум, Ние сме...

КУН ОД ДУОТО ДВА БОНА ЗАРОБЕН ОД СЕКСИ ДОКТОРКА! (ВИДЕО)

Урбаните момците кои го донесоа кај нас новиот модерен звук, следејќи ги светските музички...

Нова “Драма” во Македонскиот етер – ДС Колектив

Деновиве се појави нов звук во радио етерот, а Македонската музичка сцена е побогата за уште...

Запознајте го Иво – Новиот артист на Урбан Рекордс!

Познатиот звук кој го носи издавачката продукциска куќа Урбан Рекордс е повеќе од добро...

Македонското дуо Cyrillic има нов супер летен хит! (ВИДЕО)

„Break My Heart” е насловот на новиот супер сингл на македонската ЕДМ атракција Cyrillic која...

„Не те вадам од памет“ е новата песна на Влатко Лозаноски! (ВИДЕО)

Влатко Лозаноски уште еднаш докажа зошто е еден од најпопуларните македонски изведувачи. Во...

„Ти не си ти“ е новиот видео запис на македонскиот бенд „RGB“! (ВИДЕО)

„RGB“ (Red Green Blue) е македонски поп-рок бенд формиран во Крива Паланка во 2014 година. Бендот се...