Таг:, , , , , , , ,

Нов тренд на Малдивите: Кревети кои лебдат над морето!

Гостите во овој хотел на Малдивите спијат на мрежи над океанот и под ѕвезденото небо за 325...

Се бара босоног библиотекар за работа на Малдивите: Дали е ова најдобрата работа на светот?

„Се бара босоног библиофил кој ќе се препушти на животот на модерниот Робинзон Крусо на...

Рајот каде што сите се разведени

Малдиви – 1 200 мали острови кои наликуваат на рај, распространети јужно од Индија....

Сте се прашувале како изгледа луксузен лет вреден 23.000 долари? Видете сами…

Sam Huang, искористил поени од остварените летови чија бројка била 60,000 AAdvantage miles и доплатил 108...

Боженствените Малдиви: Niyama

88 индивидуални вили распоредени на неверојатно убавиот малдивски брег – тоа е уникатниот...

ФОТО: Подводен ресторан на Малдиви со поглед кон океанскиот свет

Ресторанот „Subsix“ се наоѓа шест метри под површината на водата и е оддалечен 500 метри од...

Фото: Најмалите држави во светот

Овие мали држави може да се прошетаат за само неколку часа, но убавината со која пленат –...