Чек дис аут
Search

Таг:, , , ,

Кристина Поптрпева и Елена Петреска успешно ја претставија Македонија на изборот ,,Мис Евроазија ‘’ со освоени круни и три титули

Вчеравечер во хотелот Хилтон во Истанбул,Турција се одржа изборот Мис Евроазија 2020....

На 66 исто како и на 30: Убавата манекенка тврди дека клучот за убавиот изглед е само во една работа

Секако, буџетот со кој располага некогаш многу познатата манекенка, и помага да води живот...

(ФОТО) Алесандра Амбросио во извонреден летен стајлинг кој ја истакнува фигурата

Бразилскиот модел воодушеви со кежуал летен стајлинг идеален за жешки денови Славната...

Сара Сампајо не им избега на папараците: Убавицата од модните писти непрепознатлива без шминка!

Португалскиот супермодел Сара Сампајо (28) позната е по својата егзотична убавина и...

(ФОТО) Жозефин Скривер – Кралица на модерните фризури

Доколку ви е потребна инспирација за нова фризура, популарниот топ модел ќе ве воодушеви со...

(ФОТО) Ирина Шајк со ќерќичката Леа модни икони на улиците на Њујорк

Модерни и во време на пандемија Руската убавица Ирина Шајк деновиве често можеме да ја...

Ретко која жена би се осмелила вака облечена да излезе од дома: За стајлингот на манекенката зборува цел свет!

Александра Амбросио овој пат претера во желбата да биде забележана Ресите и сребрената боја...

#365среќа Ивана Димитрова: „Сите сме убави на различен начин. Убавината е она што самите ќе го дефинирате како убаво“

Ивана е млада и атрактивна девојка, која многупати досега ја има претставувано Македонија...

Манекенката Катарина Ивановска ја објави првата фотографија од својата ќерка

Нашата позната манекенка Катарина Ивановска, во текот на вчерашниот ден стана мајка по втор...

Адриана Лима во стајлинг кој остава без зборови

Ако некој друг го носеше овој стајлинг тоа сигурно не би изгледало вака добро. Во текот на...

Совети од топ моделот: Кејт Мос ни ги откри правилата за добар стил!

Нејзиниот стил се заснова на овие правила. Во нејзиниот гардеробер може да се најдат...

Модерна елеганција и изразен сексапил: Погледнете го новиот моден едиторијал за долна облека на Кристина Поптрпева

Јавноста ја запозна младата Кристина Поптрпева преку нејзините многубројни модни...

Првите слики од бебето на Винсент Касел и Тина Кунаки: Познатиот актер со своето семејство на прошетка!

Винсент Касел (53) на 76. филмски фестивал во Венеција се појави рака под рака со својата 30...

Ирена Шајк изгледа прекрасно на одмор на Ибица со својата ќерка! (ФОТО)

Познатиот супер модел, Ирина Шајк ужива на одморот на Ибица со својата 2-годишна ќерка која...

Веднаш откако се отсели Ирина: Лејди Гага се вселува во куќата на Бредли Купер!

Со месеци веќе се зборува дека американската пејачка, 33-годишната Лејди Гага ии...

Писателот е минато: Ова е новиот избраник на Адриана Лима! (ФОТО)

Адриана Лима (38) е фотографирана во Грција на море со новото момче Емир Ујар (37). Една од...

Катарина Ивановска по втор пат ќе стане мајка

Катарина Ивановска, македонскиот топ модел со интернационална кариера, денес на својот...

Сега е официјално: Ирина Шајк и Бредли Купер повеќе не се заедно!

За можното разделување на омилениот пар во Холивуд долго време се шпекулираше, а од...

Дали се ближи крај на врската помеѓу Бредли Купер и Ирина Шајк?

Руската убавицаа Ирина Шајк има двегодишна ќерка со холивудскиот актер Бредли Купер, но...

Нашата позната манекенка Кристина Поптрпева, влегува во музичките води со кавер на познатиот светски хит!

Кристина Поптрпева – името кое досега сте го слушале како дел од нашата модна сцена,...