Таг:, , , , , ,

Oд гените не може да се побегне: Тие со години се прогласувани за најубави жени на светот, а вака изгледаат нивните деца!

Проценете дали тие имале доволно среќа да ги наследат гените од нивните познатите мајки. Тие...

Како би изгледале принцезите на Дизни во реалниот свет?

Што ако принцезите на Дизни беа вистински девојки кои живеат во 2019 година? Ова се 10...

Манекенките со солзи во очите ги носеа последните парчиња облека креирани од Карл Лагерфелд!

Во текот на модната недела во Париз претставени се колекциите на многу модни куќи, но една од...

Не сакаме плус сајз манекенки, па што? Главниот човек на „Victoria’s secret“ со јасен став!

Модната шоу-програма Victoria’s secret се бори со телевизискиот рејтинг и симпатиите на...

Фреди Меркјури: Геј, љубител на плавокоси манекенки, џуџиња и кокаин

Во кината ни пристигна филмот за животот на Фреди Меркјури наречен по најголемиот хит на...

Вака изгледа познатиот „catwalk“ во буквална смисла на зборот

Како изгледа моментот кога во текот на една модна ревија ќе се појави мачка на модната писта?...

Гламур на фестивалот на филмот во Венеција: Ова се десетте најубави тоалети во кои ќе се вљубите! (ФОТО)

Во Венеција на 29. август 2018 година свечено е отворен 75. Меѓународен филмски фестивал (Мостра)....

Најпопуларни есенски комбинации кои доаѓаат од модните писти

Летото полека, но сигурно се приближува кон својот крај. Деновите се пократки и поладни,...

Како изгледа кога совршените модели паѓаат на модната писта? (ВИДЕО)

Им се восхитуваме, сакаме да изгледаме како нив, тие се вистински пример за убавина. Но, и во...

Неверојатно! Карла Бруни и Бела Хадид изгледаат идентично

Американската манекенка Бела Хадид (21) важи за една од најбараните модели во светот на...

Урнебесно: Манекенките шетаат по писта и одеднаш се случува ова! (ВИДЕО)

Многумина мислат дека светот на модата е полн со гламур и раскош. Но, не е секогаш така....

Од модна писта до бина: Овие пејачки кариерите ги започнале како модели

Публиката ја освјуваат со убавиот глас и хитовите, но своите кариери ги започнале...

5 начини да изгледате одлично (речиси) без облека

Можеби се виновни манекенките, дивите од филмското платно или фотографиите од плажа на...

Ангелите на Викторија Сикрет се забавуваа на јахта

Фондацијата Леонардо Ди Каприо организираше хуманитарна вечера во Сент Тропе, на која беа...

Една од најпознатите светски манекенки која има 42 години е во врска со 18-годишно момче

Една од најпознатите светски манекенки – Кејт Мос (42) е во врска со 18-годишното момче Џек...

И на 47 години ја оправда титулата за најдобро тело во светот!

Кога ја гледате Хелена Кристенсен, помислувате дека времето навистина може да застане. Една...

Девојки, за ваков задник треба да се намачите! (фото)

Кендис Свонпул е една од најплатените манекенки во светот, а има и зошто. Многумина се...