Таг:, , , , , , , , , , ,

Каролина во совршена модна комбинација се најде во шпанското издание на „Ел“

Нашата најпозната пејачка, Каролина Гочева уште еднаш докажа дека е вистинска модна икона....

Тропска лимонада: Совршено освежување за жешките летни денови

Тропската лимонада, не е обична лимонада. Таа е богата со вкусови и претставува вистинско...

Витамински и освежителни бонбони за енергија во текот на целиот ден!

Постојано читаме за енергетските оброци кои одземаат премногу време за приготвување,...

Ова се најпопуларните сандали на Инстаграм! (Фото)

Сите модни блогерки полудеа по овој модел сандали. Доаѓаат со потпис на шпанскиот бренд...

Пролетен специјалитет: Луто пилешко со манго

Оваа пролет внесете малку свежина во исхраната, пробајте некој нов рецепт несвојствен за...

“Пред полноќ” – MANGO ја претстави својата празнична колекција

Новогодишната еуфорија, шпанскиот бренд MANGO ја искористи со цел да ја претстави својата...

Освежителен летен шејк со манго и јагоди

Шејк кој е совршен за летните денови, заради неговиот вкус и неговиот колоритен изглед. Свеж,...

5 видови храна кои ги ублажуваат ПМС симптомите

Предменструалниот период за жените е мачен период. Секоја има различни симптоми, некогаш...

Топла и софистицирана есен во Mango

Популарниот high strееt бренд Mango објави lookbook за новата есенска колекција која е во знакот на...

Карли Клос е кул девојка во новата кампања на Mango

Овој април излегува новата колекција инспирирана од гранџ 90-тите која ќе ја претстави...

Видео: Каде грешите кога одбирате овошје?

Како да го направите вистинскиот избор при купувањето на овојше? Не е лесно знаеме, но некој...

Кендал Џенер е новото лице на „Манго“

Ова е уште еден нејзин договор со позната марка, откако претходно Џенер потпиша договори и...