Таг:, , , , , , , , , ,

Галичка свадба 2019: Овогодинешните младенци се Огнен Караѓозовски и Марина Петровска

Галичката свадба и оваа година традиционално ќе се одржи во Галичник од 12 до 14 јули по 46-ти...

Златна Бубамара со нов рекорд на гледаност по вчерашната телевизиска премиера! (ВИДЕО)

Вчерашната премиера на Златна Бубамара на популарноста ги сруши сите рекорди на гледаност....

Mанифестaција посветена на мартинките, културното наследство на УНЕСКО, ќе се одржи во Скопје

Традиционалната манифестација „Среќна Баба Марта 2019“ по шести пат ќе биде отворена на 27...

Лејди Гага со ѓердан од 30 милиони долари на доделувањето на Оскарите!

Филмот „Green Book“ (Зелена Книга), вистинската приказна за пијанистот, во раните утрински...

Младиот Марко Пејчиноски доби награда на „Златна Бубамара“ испраќајќи силна порака за подигнување на свеста за ретките болести!

Публиката во салата „Борис Трајковски“ во Скопје синоќа на нозе му аплаудираше на...

На 27, 28, 29 и 30 септември, традиционално се одржува манифестацијата денови на македонскиот мед, во Скопје на ул. Македонија!

Дојдете и уживајте дегустирајќи македонски природни пчелни производи (мед, поленов прав,...

Бит фест 2015 потврдија дека оваа манифестација, значајна првенствено од културен и социолошки аспект

Изминати десеттина денови на Бит фест 2015 потврдија дека оваа манифестација, значајна...

Ќе одите ли на штипската „Пастрмајлијада 2014“?

Богата програма и многу гости на штипската „Пастрмајлијада 2014“ Организаторот на штипската...