Таг:, , , , , , ,

Секоја жена заслужува да биде убава и негувана: „Beauty lux Lounge“ е новото омилено место на дамите!

Секоја дама треба да одвои време за нега и грижа за својот изглед и здравје. Правилната...

Нов, необичен тренд на убавина: Дали го прифаќате овој маникир?

Нокти кои во моментов го преплавуваат Инстаграм. Новиот тренд, наречен “Lipstick”, се...

Минт нокти – Ова е најмодерниот маникир за пролет/лето 2020 година

Во пролет и лето, обично се фокусираме на маникир во светли бои. Од гардероберите ја вадиме...

5 романтични идеи за маникир за 14-ти февруари

Кога сакате романтика до врвовите на ноктите.   На денот на вљубените, сакаме посебната...

Ова се најпопуларните маникири за оваа сезона: Волшебни зимски мотиви на вашите нокти!

Предновогодишната атмосфера сѐ повеќе се чувствува во секој град и во сечиј дом. За повеќето...

5 идеи за маникир во сина боја која е во тренд

Сè уште не можете да изберете боја за вашиот нов маникир? Изберете сина! Сината беше...

Есенска палета – ова се најпопуларните бои на лакови за нокти

Оваа есен ќе ги обожаваме земјените тонови, но и класичните светли нијанси Нежните нијанси...

Се враќаат повторно: Трендовите кои беа отфрлени се повторно актуелни

Сјајот за усни повторно завзеде високо место на листата на beauty приоритети Трендовите...

Есенска палета: Oва се најпопуларните бои и дезени на маникир за оваа сезона

Оваа есен ќе ги обожаваме земјените тонови, но и класичните светли нијанси. Есента е период...

#instainspiracija: Шарен есенски маникир

Секоја сезона со себе носи одредени трендови кога станува збор за модата, но и за убавината,...

6 нови трендови маникир на Инстаграм

Многу трендови за убавина станаа популарни благодарение на социјалните мрежи. Интересна...

Маникир во знакот на летото: 10 одлични предлози за оваа сезона! (ФОТО)

Овие 10 идеи ќе ве инспирираат веднаш да ја промените бојата на ноктите во некој од...

Трендови за овој јули кои не смеете да ги пропуштите: 3 летни модни императиви!

Времето лета, а со него и трендовите кои доаѓаат и си одат речиси секојдневно. Овој месец не е...

Вистински тренд за ова лето: Рачно цртан маникир со летни мотиви! (ФОТО)

Најважната декорација на секоја жена се наоѓа токму на рацете, а тоа се секако ноктите. Тие...

Преку интернет бара девојка, но исклучиво со акрилни нокти!

Младо момче реши преку друштвените мрежи да бара девојка, но има едно многу необично барање....

Инстаграм тренд: Mаникир во различни бои!

Во маникир уживаат речиси сите дами. Трендовите постојано се менуваат, а најновиот е нокти...

Идеи за маникир инспирирани од Велигденските празници

Пролет е, природата ги менува боите, Велигден е на прагот, а време е и да внесеме промена во...

Немате идеја за пролетен маникир? Ова се најголемите трендови за оваа сезона! (ФОТО)

Конечно ја дочекавме пролетта, а со неа и промените во стилот на облекување и трендовите за...

Немате идеја за следниот маникир на вашите нокти? Погледнете ги овие предлози! (ВИДЕО)

Убави и негувани нокти треба да има секоја дама. Убавината не е секогаш во долгите нокти, но...

Време е за маникир: Ова се најпопуларните трендови за оваа сезона

Маникирот е една од главните карактеристики кога станува збор за стилот на секоја жена....