Таг:, , , , , , , , ,

(ФОТО) Неодоливи фризури со марама кој ќе ја спасат вашата фризура и тогаш кога имате ‘bad hair day’

Одличен начин како да изгледате убаво и тогаш кога вашата коса изгледа лошо и непослушно Без...

Оваа пролет враќање на модниот додаток од ’60-тите кој нема да му се допадне на секого

Нема да останете незабележани Постојат неколку модни и стилски трикови кои можат да ги...

Како да го носите омилениот зимски модел додаток – Голем шал

Големите марами-шалови кои уште се наречени и „ќебе-шал“ се омилениот моден додаток во...

Фризури со марама – Новиот хит при стилизирање на косата

Трендот на стилизирање на косата со помош на марама е дефинитивно нашиот омилен за оваа...

Марамите се хит детал и оваа есен

Марамите беа водечки тренд минатото лето, а подеднакво популарни ќе бидат и оваа есен. Тие се...

Инстаграм тренд: Романтичен моден додаток кој ќе ја разубави вашата фризура!

Траките и марамите за коса ова лето се омилениот моден додаток на сите трендсетерки. Не е ни...

Ставете марама на вашата коса за модерен изглед ова лето! (ФОТО)

Марама која ќе ја комбинирате во своите фризури е задолжителен моден додаток ова лето. Без...

Модни додатоци за оваа пролет кои ќе го разубават секој ваш стајлинг! (ФОТО)

Доколку сте подготвени за пролетната сезона, тогаш останува уште да вложите во барем една од...

Инспирација од улиците на Париз: 3 главни трендови за оваа пролет! (ФОТО)

Пролетта е пред вратите, а со неа и новите трендови кои ни ги носи.  Неутрално од глава до...

10 брзи фризури за пократка коса: Траката и марамата во главна улога

Романтични, забавни, женствени, разиграни – така би можеле да ги наречеме секоја од овие 10...

Време е да ја обновите летната гардероба: Овие 7 трендови владеат оваа сезона

Сега е одлично време за купување летна гардероба и облека за на плажа. За да не се двоумите...

Како да носите марама во сите пригоди оваа сезона?

Трендовите секогаш се менуваат, па честопати се случува да се врати во мода некое парче за...

Марама – летен хит детал за украсување на косата

Летните романтични фризури се вистински хит ова лето. Било да сте на плажа или некаде на...

Како да изгледате модерно оваа есен (на едноставен начин)

Чипкани топови, фустани од антилоп, блузи кои ги откриваат рамената и сукњи со копчиња се...

Кендал Џенер го почна овој шик и ефтин моден тренд, совршен за летните денови

На вратот освен чокер ланчињата, ова лето може да врзете и марама. Топ моделот Кендал Џенер,...

Еве како изгледа професорот од хит-серијата ”Дамата со марама” во реалниот живот

Кансел Елцин, турскиот актер кој го игра Мурат во Дамата со марама,  е вистински шармер и во...