Таг:, , , , , ,

Мала приказна за Рајот и Пеколот која ќе ве натера да размислите

Еднаш, еден човек имал среќа да го види Господ. Обидувајќи се да дознае сѐ што е најважно,...

Направи сам: Помошна масичка за вашиот балкон!

Овој DIY проект (направи сам) е лесен и едноставен избор за вашиот балкон. Оваа масичка посебно...

Зошто Мрзливците се „мрзливи“?

На сите ни се познати слатките Мрзливци. Нивниот невин изглед ни ги топи срцата, а тоа што се...

Колку долго смеете да ги чувате велигденските јајца пред да се расипат?

Варените јајца имаат многу пократок рок отколку свежите и никако не смеат да се чуваат како...

Знаете ли поради кои утрински навики не слабеете?

Ако премалку спиете, хормонот на стрес кортизол што се произведува кога сте ненаспани, ви го...

Од петок пороен дожд и грмежи

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од петок ќе настапи позначително...

Заборавила дека седи на стаклена маса, па го открила меѓуножјето

Несекојдневен гаф се случил за време на емитувањето на дневникот на италијанската...

Резервирај.мк од денес е вашиот партнер за лесни резервации

Дали некогаш сте се запрашале како можете да резервирате маса за одреден настан во некој...

Може ли со хартија да се пресече дрво? (видео)

Овој човек хартијата ја претвори во сечило кое е поставено на маса и се обиде да пресече...

19 генијални идеи како да го трансформирате стариот мебел

Нема потреба да го фрлате стариот мебел или други навидумм непотребни предмети кои ви се во...