Таг:, , , , , , , , , , ,

Пилинг на грб за сјајна и мазна кожа: Подгответе се за летните модни комбинации!

Сјајната и мазна кожа на грбот е летниот адут на секоја жена, особено поради маичките и...

Три начини за брзо спречување на главоболка

Без разлика дали се масирате сами или тоа го прави некој друг, најважно е да се ориентирате...

Водич за подигнување на имунолошкиот систем преку природен пат

Со помош на овие неколку ефикасни методи ќе успеете да го подигнете имунолошкиот систем...

Познат музички хит може да спаси многу животи

Песната „Макарена“ може да спасува човечки животи, сметаат шпанските научници кои...

Масажа со змии за целосна релаксација? Да, и тоа го има! (ВИДЕО)

За грчкиот бог на медицината, Асклепиј, змиите биле свети суштества, а змии имало и во...

Направете си антицелулитна масажа во домашни услови!

Повеќе од 70% од жените ги мачи целулит. Дали поради лошата исхрана, премалата физичка...

Ова е најдобриот и најефикасен начин за добивање баланс на организмот и телото

Грижата за себеси и своето физичко и ментално здравје претставува клучен фактор за...

Која е најдобрата масажа за вашето тело ?

Терапијата која ја добивате при масирањето е повеќе од обична масажа. Низ историјата,...

Масирајте ги овие делови од телото за да се ослободите од болката

Поради штетното влијание на лековите коишто можете да ги купите од локалната аптека,...

Како да масирате на правилен начин?

После напорен ден, единственото нешто што ви треба е една добра масажа. Уште подобро,...

Болката нека стане минато со центарот за телесно здравје Петрески

Во време на динамично темпо на живот и изложеност на стресни ситуации од исклучителна...

Секси начини да го излудите партнерот

За многу мажи патот до нивното срце се крие под чаршавот. Еве неколку начини како тотално да...

Упатство за мажи: Еве како жените сакаат да им ги допирате градите?

Дали масажи или пак нежни стискања или допири со силен интензитет? Некои работи се пријатни...

Видео: Сакате ли слон да ве масира!?

Ако ве болат, вратот, грбот или ишијасот , Тајланѓаните го најдоа решението. Супер масажа од...

”Извадете го од памет” во кревет: Секси потези на искусните љубовници

Постои непишано правило дека патот до машкото срце се крие под чаршавот. Затоа ви предлагаме...

ФОТО: Кој ја масира Марјана Станојковска!?

Марјана Станојковска постојано е растргната помеѓу обврските околу нејзината водителска...

KАКО ДА ГО ЧУВСТВУВАТЕ НЕГОВИОТ „АЛАТ“ ПОГОЛЕМ

Постојат многу митови околу тоа како мажите да ја зголемат својата машкост, но проблемот со...

Фото: Тамара гола на масажа!

Покрај тоа што пее добро, таа изгледа и многу секси. Нашата позната пејачка Тамара Тодеска на...

Масажа на тело: Предности и придобивки за нашето здравје

Секојдневниот стрес, седечкиот начин на живот, намалената физичка активноста поради...

Видео: Оваа крава си закажа термин за масажа! Погледнете …

Оваа крава си заслужи масажа! Погледнете го видеото … [tube]https://www.youtube.com/watch?v=eQzcsN1zdM4[/tube]