Таг:, , , , , , ,

Јапонска тајна за убавина со чија помош ќе изгледате 10 години помладо

Жените од Јапонија се едни од најдобрите примери за вечна младоликост и убавина Една од...

Како да го заштитите лицето од надворешните влијанија и појавата на брчки? Идеална маска за сите типови на кожа!

Свесни сме дека кожата на лицето е најизложениот дел од телото на секојдневните влијанија....

Некои производи смеете да ги чувате во фрижидер, но овие никако!

Ако сакате да го продолжите рокот на траење на вашиот омилен парфем никако не го чувајте во...

Дерматолозите откриваат: Дали маската за лице и штети на вашата кожа?

Кога последен пат нанесовте маска на вашето лице и ја оставивте да се засуши според...

Морате да ја пробате: Маска за лице од кал

 Во текот налетниот период доста е важно лицето да се чисти темелно и да се отстранува...

5 примени на циметот во нега на кожата и разубавување

Циметот содржи антибактериски и антигабични својства, како и природно зрнеста форма која...

3 начини како да се справите со акните со помош на домати

Не е важно колку години имате, доколку имате проблем со акни на лицето најверојатно се...

Забавете го стареењето – маска за лице од брусница

Брусницата не е само вкусно овошје полно со витамини кое ќе биде супер декорација на вашата...

Чудотворна маска за лице од банана наместо ботокс

Маската од банана е чудотворна за вашето лице. Таа ја хидрира, храни и омекнува вашата кожа...