Таг:, , , , , , , , ,

(ФОТО) Познатите под маски максимално ги почитуваат правилата за заштита од коронавирусот

Познатите ѕвезди строго ги следат правилата за заштита Пандамијата на коронавирусот го...

Светскиот Ден на Црвен крст и Црвена полумесечина беше одбележан со насмевки, цвеќиња и маски

Светскиот Ден на Црвен крст и Црвена полумесечина, 8 мај, е роденден на основачот Анри Динан,...

Само пред вистинската љубов паѓаат сите маски, само таа ја цени реалноста и тогаш кога не е убава!

Само пред вистинската личност нема да имате потреба да се сокривате себеси и вашата...

Студентка го воодушеви светот со својот изум – Креираше заштитни маски за глувонеми

Во моменти кога сите се во паника поради пандемијата, многу нешта остануваат занемарени...

Еден поинаков априлилили: Идеи за маски во домашни услови за вашите деца!

Иако овој први април е сосема поинаков од сите претходни и не можеме да си дозволиме масовни...

Прилепски компании доброволно се пријавуваат да шијат заштитни маски

Конфекцијата „Кули“, компанијата Gifty текст и компанијата STAN MK, сите од Прилеп се вклучуваат...

Модниот свет како одвај да ги долека маските за лице: Кога веќе мора да ги носиме, барем нека бидат убави!

Корона Вирусот се појави во европските земји токму во текот на модната недела. Модниот свет...

Вевчани е подготвено за утрешниот василичарски карневал

Утре и задутре се случува големиот Вевчански карневал, што годинава се одржува под мотото...

Истражи ја Крива Паланка- поврзи се со природата – Избери ја твојата омилена маска и учествувај на традиционалниот првоаприлски “Ден на шегата”

Највеселиот ден во годината за најмалите жители на Крива Паланка, а секако со ведро...

Поминете време со фантазијата и креативноста на вашето дете во работилницата на Креативна Македонија

Се ближи 1 ви Април, се ближи маскенбал, продавниците се полни со готови маски, ама дали ќе...

Хајди Клум како Фиона од Шрек ги освои симпатиите на Ноќта на вештерките!

Една од најславните манекенки на денешницата Хајди Клум не препушта ниту една маска за...

Познатите веќе се маскираа за Ноќта на вештерките. Погледнете ги нивните маски!

Иако Ноќта на вештерките службено пристигнува утре, а бројни познати ѕвезди веќе го...

Немате идеја за маска за своето дете за 1-ви април? Погледнете ги нашите предлози!

Се ближи денот на шегата, особено забавен и важен за најмладите. Направете му го овој ден на...

Најдобрите труднички маски за Ноќта на вештерките

“Ноќта на вештерките” е празник кој се прославува секоја година на 31 октомври....

Од балерини до мачки: Еве во што се маскираа македонските ѕвезди за 1-ви април! (фото)

Сигурно и вам само ведри мисли ве врзуваат за 1-ви април. Денот на шегата става насмевки на...