Таг:, , , , , , , , , , ,

Рецепт на денот: Палачинки од компир и тиква

Викендот претставува совршен дел од неделата за одмор, но и за приготвување вкусни јадења...

Направете сами: Домашна маска од праски против брчки

Со обзир на тоа дека сега е сезона на праските, зошто да не го искористите ова здраво, вкусно...

Дали смеете да ги чувате кондомите во паричник?

Иако уште одамна се верува дека се знае се за кондомите, многу луѓе и понатаму веруваат во...

5 најдобри домашни рецепти за долга, густа и сјајна коса

Постојано бараме начини како да ја направиме косата мека и сјајна, но тешко е да се пронајде...

Заборавете на популарната боб фризура – ова лето се носи сосема друга фризура!

Моментално тешко ни е да замислиме дека било која фризура може да ја замени мегапопуларната...

Извонреден трик од којшто влакненцата ќе престанат да ви растат после бричењето

Иако остранувањето на влакната со бричење е најбрзиот начин да го решите проблемот на...

Најмоќниот лек од природата за кој малкумина знаат- помага за овие работи

Пченичната свила претставува тенки линии кои ги има под листовите на пченката, а се користи...

Додадете ги овие 2 состојки во кафето и гледајте како се топат килограмите!

Откако на социјалните мрежи кружеше рецепт за кафе со кокосово масло, кој е претставен како...

4 правила кои мора да ги знаете ако редовно ја фарбате вашата коса

Доколку сакате да имате фарбана коса која изгледа здраво и негувано, мора да водите сметка...

Оваа манекенка за 30 денови се ослободила од акните со природен лек (ВИДЕО)

Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акните со помош на...

Обратете внимание: Дали е здрава рибата од конзерва?

Конзервираната риба е несомнено поевтина од свежата, подостапна и поедноставна за јадење,...

Еве на колку време треба да се шишате ако сакате долга коса

Ја пуштате вашата коса да расте веќе неколку месеци така што го одложувате одењето на...

На овој начин може да уживате и да се подмладите истовремено

Виното не е само пијалак кој предизвикува задоволство. Освен по извонредниот вкус, црвеното...

Рецепт за спас на сувите раце во зимските денови

Состојките кои засекогаш ќе ве ослободат од сувите и испукани раце се наоѓаат во маслата од...

Млечната диета создадена од познатиот диетолог Гари Бенџамин

Млекото треба да биде природно и неварено. Може да биде и малку затоплено. Важен услов е...

Зошто треба да почнете да користите масло од тиква?

Маслото од семки од тиква е богато со витамините А, Е, цинг, како и со омега масти. Содржи...

Масло од лаванда за кожа и коса како свила

Маслото од лаванда е едно од најпознатите благотворни масла во светот поради своите...

Природни масла неопходни во вашето beauty катче

Природните масла се најстарите лекови кои се користеле за лечење на многу здравствени...

7 Бенефити од употребата на кокосово масло

Доколку се одлучите за замена на маслата кои моментално ги користите од различни причини,...

Со помош на едноставен трик вратите од автомобилот никогаш нема да замрзнат (видео)

Се будите рано наутро, брзате за работа, вратата од автомобилот ви е замрзната и немаат...