Таг:, , , , ,

Природни средства за чистење на домот кои можете да ги направите од состојки кои веќе ги имате

Тие се природни и не се штетни, мирисаат пријатно и го штедат домашниот буџет Многу...

Направи сам: Модерна кафе масичка

Ако ви е потребна масичка за дневната соба која може да ви послужи и како наткасна во...

Стравувања кои треба да ги надминете ако сакате да живеете сами

Без разлика колку години имате, дали 20 или 35, ако за прв пат ќе живеете сами, може да ви...

ИКЕА со нова преслатка колекција на мебел, специјално направена за домашните миленици

На задоволство на сите оние кои имаат домашен миленик, ИКЕА создаде специјална колекција на...

Во тренд е заоблениот мебел! (ФОТО)

Мебелот со доминантно заоблени линии и симпатично големи пропорции полека ги освојува...

Мебел инспириран од „Војна на Ѕвездите“ (Star Wars)

„Star Wars Disney“ компанијата ја претстави новата колекција на мебел инспирирана од светската...

ИКЕА ги создаде најпознатите дневни соби од The Simpsons, Friends и Stranger Things со свој мебел

Постојат дневни соби кои ни изгледаат толку познато што имаме впечаток дека сме живееле во...

Мебел од стари пaлети: Најдобри примери како да го разубавите домот евтино и квалитетно

Сакате да внесете мали промени  во ентериерот или да го разубавите балконот со нови парчиња...

Како да се ослободите од мирисот на кучето во вашиот дом?

Мирисот на кучето не е ништо страшно, секој што чува домашно милениче знае дека нивната куќа...

Пет трендови за уредување на балконите оваа пролет

За голем број луѓе, балконот во пролетните и летните месеци станува втор дом, така што ви ги...

Разлики во рекламите на ИКЕА во зависност од земјата за која се наменети

Еден каталог, за една фирма, со различни фотошопирани разлики во зависност од земјата за...

Инспирација: Кујни обоени во храбри и несекојдневни бои

Сите ги сакаме класичните бои на дрвото кои одлично прилегаат на мебелот во домот, но...

Интересни и креативни полици за книги

За сите љубители на книги, среќа е да имаат изобилство од интересен материјал за читање.  Ова...

Пронашле велигденско јајце старо девет години: Одлучиле да го скршат, а тоа што им се случило никогаш нема да го заборават (видео)

Едно америкнаско семејство додека го уредувало својот дом за време на празниците, зад еден...

Рустикален + модерен стил, еден од омилените дизајнерски миксови во ентериерот

Светските трендови секогаш се менуваат, затоа најдобро е да го уредиме просторот согласно...

Нов вид на мебел на пазарот – ,,Паметен мебел”

При бирање место за живеење, комфорот е најважното нешто по кое трагаат сите. Големите...

Ако сакате најдобар антидепресив, обојте ја собата во оваа боја

Ако се двоумите во која боја треба да го обоите својот стан, ви предлагаме нијанси кои добро...

2 годишно момче го спаси својот брат близнак откако фиокар падна на него (ВИДЕО)

Две годишниот Brock Shoff му должи многу на својот брат Bowdy, откако завршил под фиокар и бил...

Tри основни декоративни елементи за секој дом

Доколку размислувате за уредување на животниот простор пред да ја донесете конечната...

Ова се најкреативните и најинтересни полици за книги

Вистинските љубители на книги имаат потреба постојано да купуваат книги, но што кога ќе ја...