Таг:, , , , , ,

Консумирајте мед пред спиење – Ги топи килограмите!

Медот содржи многу витамини – Б6,Б1,Б2 и Б5. Минерали како калциум, бакар, железо, магнезиум,...

Маска за коса од мед и кокосово масло за сува и оштетена коса

Одлична домашна маска која ќе ви помогне да ја обновите и да и ја вратите мекоста и...

Актерката Џејми Ли Кертис се пофали со подарокот од нашата Атиџе

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис се пофали на својот Инстаграм профил со...

Домашна маска од мед против акни и брчки

Најдобрите медени рецепти за блескава и чиста кожа Медот е еден од најдобрите лекови за...

Мед и ореви за зајакнување на организмот во студените зимски денови

Медот и оревите се многу здрави намирници. Научниците одамна докажале дека содржат голема...

Лековита медена вода – Здрав напиток за кој морате да знаете

Медот содржи бројни придобивки, а овој рецепт е исклучително здрав и корисен Уште од дамнина...

Маст од мед и сенф помага при болки во зглобовите

Реума, артритис, преоптоварување се само некои од причините зошто доживуваме непријатни...

Рецепт на денот: Здрав појадок во тегла

Појадокот е најважниот оброк во денот. Овој здрав појадок, подготвен за еден миг, богат со...

Магија од вкусови: Направете сочна овошна торта! (РЕЦЕПТ)

Направете вкусен десерт за целото семејство! Состојки: 150 г мелен кекс 250 г путер 400 г слатка...

Консумирајте една лажица мед на ден и ќе се изненадите од промените

И малите количини мед можат значително да ја подобрат состојбата на вашиот организам Со...

За добар имунитет, идеална форма и спречува рак: Рецепт од само 3 состојки кои прави чуда во вашето тело

Ова е тајната за добро здравје. Ѓумбирот, медот и лимонот се трите природни состојки кои...

Маска од малини за беспрекорен тен: Откако ќе ја почувствувате на кожата ќе заборавите на пудра!

Идеално време да ги искористите сите благодети кои малината ги има во себе. Ова овошје е...

Рецепт за домашен леден чај од праска!

Ледениот чај е одлично освежување во текот на летните денови, а од него можете да имате и...

Подарете му на вашето лице маска од вишни! (РЕЦЕПТ)

Често козметичките производи се на база на вишна, а тоа е затоа што вишната е извор на...

Македонскиот документарец „Медена земја“ победи во Тел Авив и се квалификуваше за Оскар

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Љубомир Стефанов и Тамара...

Лук и мед: 7 денови јадете го најздравиот природен лек и ќе го препородите организмот

Ова е најздравиот природен лек на светот. Ги лечи тешките болести. Лукот не само што е...

Дајте и сјај на вашата кожа: Маска од 3 состојки за сува кожа на лицето

Сува кожа на лицето е проблем со кој се соочуваат многумина. Освен што е потребна...

Освежително смути кое го решава проблемот со надуеност и бавен метаболизам

Надуеноста на стомакот е чест проблем со кој се соочуваат многумина. Исто и бавниот...

Ве касна комарец? Ова е најдоброто решение!

Многумина се радуваат за доаѓањето на топлите денови, но со сонцето полека пристигнуваат и...

Вратете го расположението за секунда: Со овој напиток симптомите на пролетен замор исчезнуваат!

Овој напиток е едноставен за подготовка, а вкусот е магичен. Состојки: 2 банани 1,5 шолја млеко...