Таг:, , , ,

ПРВ КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА СЦЕНСКИ ИЗВЕДУВАЧИ

На 7ми март, во просториите на Националната Опера и Балет ќе се одржи првиот Куп на...

На првиот настап на државно првенство КБК Работнички Адора освоија 10 медали

КБК Работнички Адора за прв пат настапуваше на државно првенство и забележи огромен успех....

Пет медали за КБК Работнички Адора на „Карловац Опен 2020“

Во текот на изминатиот викенд, во периодот од 7ми до 9ти февруари 2020, КБК Работнички Адора...

Прв детски ЗОО маратон во Зоолошка Градина Скопје

По повод, 9-ти Мај, Денот на Европа во Скопје ЗОО за првпат ќе се одржи Детски ЗОО Маратон, кој...

Македонија има со кого да се гордее: 8 медали и едно второ место за тимот од Специјалната олимпијада во Абу Даби

Тимот на Специјалната олимпијада Македонија составен од пливачите, атлетичарите,...

Зошто олимпијците ги гризат златните медали?

Сајмон Вистлер објаснува зошто олимписките спортисти често се фотографирани како ги гризат...