Таг:, , , ,

Актерката Џејми Ли Кертис се пофали со подарокот од нашата Атиџе

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис се пофали на својот Инстаграм профил со...

Тимот на „Медена земја“ ќе биде награден со 3 милиони денари од Владата

По големиот успех на „Медена земја“ со двете номинации на Оскарите, Владата одлучи да ја...

Тимот на „Медена земја“: „Не можеше да се предвиди дека нашиот филм ќе влезе во историјата на Македонија и во историјата на номинациите за „Оскар“

Тимот на „Медена земја“ по вчерашното издание на Оскарите се обрати на својата публика...

„Медена земја“ не го доби Оскарот за најдобар документарец

На 92-то издание на Оскарите, „Медена земја“ е номиниран во две категории: најдобар...

Атиџе е подготвена за црвениот килим: Со нова фризура замина во Лос Анџелес по Оскарот!

Атиџе , главната протагонистка и последниот див одгледувач на пчели, од филмот „Медена...

Екипата на „Медена земја“: „Ние сме од Македонија, земјата домаќин на најстариот фестивал за кинематографија “Браќа Манаки”

Самир Љума, снимателот на македонскиот филм номиниран за Оскар „Медена земја“, заедно со...

Екипата на „Медена земја“ рамо до рамо со најпознатите холивудски актери! (ФОТО)

Екипата на македонскиот документарец „Медена земја“ се дружеше со најголемите холивудски...

Атиџе верува дека Медена земја ќе освои Оскар: Мала држава ама му покажавме на цел свет дека можеме

„Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е македонскиот кандидат за Оскар во...

Историски успех: „Медена земја“ и официјално со две номинации за Оскар: Најдобар странски филм и најдобар документарец

„Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов е македонскиот кандидат за Оскар во...

„Медена земја“ во потесен избор во две категории за престижниот Оскар!

Сосема заслужено после освоени безброј награди низ целиот свет „Медена земја“ се најде во...

„Медена земја“ прогласена за најдобар филм според Њујорк Тајмс

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ никого не остава рамнодушен, а доказ за тоа...

Дали Македонија ќе го има првиот добитник на Оскар? „Медена земја“ продолжува да го освојува светот!

Ги освои сите можни награди, ги освои срцата на публиката, а сега приказната за Атиџе е на пат...

Од 26. јули „Медена земја“ ќе се прикажува во кината во САД

Документарниот филм „Медена земја“ (Honeyland) од 26 јули ќе се прикажува во кината во САД....

Македонскиот документарец „Медена земја“ победи во Тел Авив и се квалификуваше за Оскар

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ на режисерите Љубомир Стефанов и Тамара...

Македонскиот филм „Медена земја“ го освои Санденс

Со победа во три категории, македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland“), во режија на Љубо...

Македонскиот документарен филм „Медена земја“ е избран во официјалната конкуренција на престижниот филмски фестивал „Sundance“

Македонскиот документарен филм “Honeyland” (Медена Земја) е избран во официјална конкуренција...