Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

Научниците изјавија – Голема доза на витамин Ц може да го спречи коронавирусот, НО само ако се зема на овој начин

На кој начин витаминот Ц влијае врз човечкото тело и го спречува вирсусот Лајнус Полинг е...

Австриски научници тестираат лек против корона: Целта е вирусот да не се лепи за ќелиите на организмот

Моментално се тестираат над 200 пациенти Меѓународниот тим на научници кој го вклучуваат...

Како да разликувате маска од прекривач за лице кој не ве штити?

Во време кога хируршките маски станаа тешко достапни, голем број луѓе се определуваат за...

Како правилно да ги користите маските? Што е неопходно, а што е забрането!

Превенцијата е најважна, а правилното користење на маските за заштита е од клучна важност за...

Дали консумирањето алкохолни пијалаци навистина штити од корона вирусот?

Многумина ракијата ја користат како лек – дали навистина помага? Во овие денови на...

Ново откритие за корона вирусот – Луѓето со оваа крвна група се најзагрозени

Светските медиуми пренесуваат интересни тврдења на кинеските стручњаци, тие открија дека...

Како корона вирусот влијае врз пушачите?

Изминатите неколку недели стручњаците поделија бројни препораки за одбраната од корона...

9 компании деноноќно работат на создавање на вакцината против корона вирусот

Големите фармацевстки компании истапија со плановите да развијат вакцина или метода на...

Знаци дека ГЛУТЕНОТ ви штети на здравјето

Ова се најчестите симптоми кои се појавуваат кај луѓето со нетолеранција на глутен...

Која е моќта на активниот јаглен и како влијае на кожата?

Зошто оваа супстанција стана beauty опсесја, откријте во продолжение! Активниот јаглен наоѓа...

Горан Спиров една година живее со вештачко срце: Вози автомобил, пешачи и ужива во секојдневието

Пациентот се чувствува одлично, а и по една година од интервенцијата, штипјанецот Горан...

Наскоро ќе може да ни пораснат нови заби и тоа за само 9 седмици

Губењето на забите е процес со кој се соочуваат сите луѓе. Тоа е дел од животот, но за среќа...

Богата сум, згодна, се дружам со елитата и ја изгубив љубовта на мојот живот

„Накратко, богата сум, згодна, се дружам со елитата, имам 28 години. Така израснав, имав сѐ што...

Дали знаевте дека лубеницата не била отсекогаш толку вкусна?

Лубеницата е омилено летно овошје и на децата и на возрасните. Тоа што веројатно не го знаете...

Ослободете се од настинката: Пригответе го традиционалниот рецепт „златен мед“!

Куркумата во комбинација со мед е драгоцен природен лек. Има силно дејство против...

На 16. декември ќе се одржи информативна работилница за трудници со тимот специјалисти од болницата „Sante Plus“

Научете се’ што ве интересира за бременоста, пopoдувањето и негата на нoвороденчето. Тимот од...

Зошто ги сакаме оптичките илузии?

Најпознатите илузии се предизвикани од несовршеноста на нашите сетила, окото кое ги собира...

#365среќа Симона Поповска: „Не познавам човек што знае да љуби, а не е среќен. За мене среќа е љубов“

Јавноста ја запозна преку нејзините енергични настапи, одлични вокални способности и...

После 17 години круната се враќа во Индија – Мануши Чилар е Мис на светот 2017

Индиската убавица Мануши Чилар денеска е избрана за Мис на светот за 2017 година. Во финалето...

Неколку причини зошто да спиете со чорапи во текот на овие ладни денови

Експертите препорачуваат да спиеме со чорапи во студените ноќи бидејќи така ќе заспиваме...