Таг:, , , , , , , , , , , ,

6 мејкап идеи со кои ќе добиете сексапилен изглед!

Променете ја својата мејкап техника и променете го животот! Тоа е нашето ново мото кое оваа...

Неверојатно! Оваа кинеска блогерка го трансформира својот лик од Мона Лиза до Тејлор Свифт

Не е случајно што се нарекуваат мејкап артисти. Доколку некогаш сте се посомневале во...

Тетоважи од кармини за вистинските љубители на шминката

Тетоважите претставуваат нешта кои ни се навистина важни и оставиле белег во нас, па оттаму...

Нов актуелен тренд: Неутрална шминка

Новиот тренд кој прво се прослави на модните писти кај ревиите на познатите модни куќи...

Најпознатата makeup артистка на youtube ја шминка Ким Кардашијан

Дези Перкинс – најпознатата makeup артистка и beauty гуру на youtube која зад себе има милионска...

Видео туторијал за популарниот летен makeup изглед на Селена Гомез

Makeup изгледот кој Селена Гомез го имаше на Мет Галата 2017 е еден од најпопуларните ова лето, а...

Летен гламур за само 10 минути

За овој свеж, романтичен и нежен makeup изглед потребни ви се само 10 минути. Ова лето особено...

5 мејкап изгледи кои треба да ги усоврши секоја жена (ВИДЕО)

Елегантни, гламурозни, но и брзи и едноставни. Ова се пет мејкап изгледи кои треба да ги знае...

Оваа шминка ве прави 20 години помлади

Нема што да се зборува, овие трансформации зборуваат сами за себе. Некогаш шминката прави...

3 секојдневни зимски мејкап туторијали

Потребна ви е зимска мејкап инспирација? Погледнете ги овие 3 едноставни и брзи туторијали...

5 совети за козметиките кои се докажаа како митови

Модерната жена секојдневно се среќава со многу совети кои имаат за цел да и помогнат во...

FOOD Challenge – Мејкап ритуал без козметика?

Најновиот тренд помеѓу младите, таканаречениот FOOD Challenge, се исполнува на тој начин што...

3 едноставни мејкап туторијали за секаква пригода

За вас издвоивме 3 едноставни но гламурозни мејкап титоријали од познатата Канадска...

ФОТО: Секоја жена може да изгледа убаво

Запознајте ја Гоар Аветизјан. Таа е веќе ѕвезда на Инстаграм, и покрај тоа што има само 23...

Од обична жена до Кралица: Со шминка прави речиси идентични трансформации

Што е заедничко за Италијнската мејкап артистка Луција Питалис и Кралицата Елизабета Втора?...

19 годишна девојка ќе ве воодушеви со нејзините неверојатни трансформации

Saida Mickeviciute е неверојатен мејкап артист, 19 годишна литванка, која живее во Лондон. Таа ќе ве...

Скапа VS евтина шминка, ја гледате разликата? (видео)

Сем Чепмен е популарна мејкап уметничка која со една единствена фотографија успеа да крене...

Како вашите очи да изгледаат покрупно со помош на шминка

Без разлика кој е моменталниот тренд во мејкапот, сепак некои работи никогаш не се менуваат....

Жизел Бундхен ги споделува своите мејкап тајни за совршен природен изглед

Жизел Бундхен, е гостин во првата епизода на шоуто на Шанел, Chanel Beauty Talks.  Таа зборува со...

Пред и потоа: Фотографии кои ни ја покажуваат вистинската моќ на шминката

Ако ја прашате Мелиса Марфи, мејкап артистка од Лос Анџелес, таа без сомнение ќе ви каже дека...