Таг:, , , , , , ,

Празнична реклама за девојчето Ели и ирвасот Арчи која ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Во оваа реклама од 90 секунди го следиме анимираното патување на Ели која има желба да си игра...

Мекдоналдс отвори ресторан за пчели (ВИДЕО)

Мекдоналдс го креираше најмалиот ресторан до сега и го посвети на пчелите. Загадувањето на...

Се јавил во полиција и нарачал храна од Мекдоналдс

5 годишно дете од американската сојузна држава Мичиген се јавило во полиција и нарачало...

Најстарата работничка во „Мекдоналдс“ има 94 години и не сака да оди во пензија

Американката Лорејн Маурер (94) веќе 44 години работи во ресторан за брза храна на...

МекДоналдс создаде Нутела Бургер!

Уште една причина за радост на обожавателите на Нутела, и уште еден потсетник колку сме тапа...

Што се случува за време на приватните летови на богатите?

Емилија Џорџ работела како стујардеса на многу приватни летови. За британското списание...