Таг:, ,

8 филмови на Мерил Стрип за сечиј вкус и расположение

Мерил Стрип не воодушевува што и да прави, но она што најмногу го сакаме се нејзините доста...

Мерил Стрип – „Немам трпение за оние кои не го заслужуваат моето трпение!“

„Повеќе немам трпение за некои нешта, не затоа што сум станала арогантна, туку едноставно...

Мерил Стрип во 6 реченици ја објасни смислата на животот

Легендарната актерка Мерил Стрип низ само шест реченици успеа да ја објасни смислата на...

Мерил Стрип со отворено писмо за животот – „Немам трпение за..“

„Повеќе немам трепение за некои нешта, не затоа што сум станала арогантна, туку едноставно...

Погледнете го трејлерот за филмот “The Post” (ВИДЕО)

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг. Во филмот, главните улоги ги...

14 познати личности чии лица се копија на нивните родители

Нормално е децата да личат на нивните родители, сепак гените го прават своето, но овие...