Таг:, , , , ,

Од утре се укинува полицискиот час, угостителските објекти се отвораат во четврток

Во моментов се одржува прес-конференцијата во која што техничкиот премиер Оливер Спасовски...

Владата донесе нови мерки за ограничување на движење за првомајските празници

Владата донесе нова одлука за ограничување на движењето на граѓаните на територијата на...

Споделете: Статистички бројки и превентивни мерки кои мора да ги знаете за корона вирусот

Освен борбата против самиот вирус, особено е важно да се бориме и против дезинформациите и...

Научниците одлучиле: Ова е жената со совршени облини!

Запознајте се, оваа убава девојка се вика Кели Брук – таа е модел, актерка и сопственичка...